Skomentuj relację

HEL - Latarnia morska
Pomorskie foetusfoetus 3501
Ocena atrakcji
 
4.0
Latarnia morska położona jest w lesie na cyplu helskim. Z centrum miasteczka  trzeba do niej podejść ok. 1 km wytyczoną trasą. Dla wygodnych w sezonie podobno kursują meleksy. Jest to teoretycznie ten sam kierunek co różne fragmenty helskich fortyfikacji przy ul. Kuracyjnej i plaża, ale z latarni niestety nie ma przejścia dalej -  trzeba zawrócić do początku lasu i wejść na inną ścieżkę.
Z zewnątrz obiekt  wygląda nawet nieźle - wysoka czerwona ceglana wieża z paroma okienkami.   Schodów jest dużo, a klatka schodowa  wąska, więc  w sezonie mogą się  tworzyć kolejki. We wrześniu nie było z tym problemu.  
Po wyjściu na górę mina mi zrzedła, gdy okazało się, że  nie ma wyjścia na taras i  okolicę podziwiać można tylko przez szybę.  Oczywiście panorama jest rozległa, ale  wcale nie tak atrakcyjna jak można by oczekiwać. Odległość od morza i miasteczka jest znaczna, więc są one w oddali, na pierwszym planie  mamy las i zabudowę należąca do latarni.  Z 10 latarni morskich jakie dotąd zwiedziłem w Helu widok należał do najsłabszych. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
8 lat
Data pobytu
wrzesień 2016
HEL - Latarnia morska
Klatka schodowa
Widok na miasto
Widok na Bałtyk
Budynki pod latarnią

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.