Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.5
Mimo, że "Makabra XX wieku" nie jest przeznaczona dla małych dzieci, postanowiliśmy  wejść z naszym 8-latkiem. Choć oglądnął całość to rzeczywiście był wystraszony i jak najszybciej ciągnął do wyjścia, więc nie był to dobry pomysł.  Ekspozycja opiera się zaaranżowanych pomieszczeniach z odpowiednim oświetleniem, nagłośnieniem i tabliczkami informacyjnymi. 
Nie pozastawia oglądającego obojętnym, przedstawia okrucieństwa wojny w  sugestywny sposób, ale bez fajerwerków - obdarte ściany,  krew, ludzkie kości, scena przesłuchania, nawiązania do wybuchu bomby atomowej itp.  Jest też wyświetlany film.  
Są zatem multimedia i to zdecydowanie mocna strona tego miejsca, ale po sloganach widniejących na plakatach: "najstraszniejsza  atrakcja Helu",  "interaktywne ekspozycje", "kilkanaście tematycznych sal" spodziewałem się czegoś lepszego. A interaktywności  w ogóle jakoś sobie nie przypominam.  Pomysł jest więc ciekawy, ale wykonanie takie sobie.
My po sezonie trafiliśmy na ofertę zakupu biletów do obu obiektów Stowarzyszenie Alternatywne Cypel  ("Makabra XX wieku" i "Morskie Tajemnice")  w kwocie ok. 10 zł. W tej cenie jest OK, ale jak widzę, normalnie sama "Makabra"  kosztuje 10 zł i gdybyśmy tyle płacili, moja ocena byłaby niższa... 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
8 lat
Data pobytu
wrzesień 2016

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.