Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Atrakcja znajduje się w lesie  pośród innych pozostałości fortyfikacji. Kilka z nich jest zagospodarowanych, w tym 2 bunkry położone niedaleko siebie przez młodych pasjonatów.  Bilet do nich można połączyć, wtedy wstęp wychodzi taniej. 
"Morskie Tajemnice" to niewielkie muzeum. 
Możemy tu zobaczyć kajutę kapitańską z całym osprzętem jak ster, sonar, sonda, busola, mapy nawigacyjne itp.,  akwarium z rybami bałtyckimi, makietę portu,  plaży, modele i plany statków, trochę tablic informacyjnych.   Dzieci mogą się pobawić w składanie statków z drewnianych klocków. 
Udostępniony jest jeszcze dach, gdzie umieszczono różne znaleziska z morza oraz najciekawszy eksponat - małą żółtą łódź podwodną, niczym z piosenki Beatlesów.
W sumie  więc,  mamy tu  2 pomieszczenia,  przedsionek i dach. Skromnie, ale jeśli nie podniesiono ceny z ok. 5 zł to warto, bo w sumie jest to fajnie i oryginalnie urządzone (wystrój jest tak wykonany, że nie widać iż jesteśmy w bunkrze), no i można się dowiedzieć ciekawych rzeczy. Nas np. zafrapowała  informacja, że popularne w nadmorskich smażalniach ryby mają w lipcu i sierpniu okres ochronny od połowów (a przecież często na wakacjach widzimy reklamy,  że ryby są prosto od rybaka, albo z nocnego połowu).  A akwarium uświadomiło mi,  że  flądra, stornia i płastuga to nazwy  tej samej ryby...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
8 lat
Data pobytu
wrzesień 2016
Zdjęcie
Stolik do składania statków
Zdjęcie
Łódź podwodna
Ukryta płastuga

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.