Skomentuj relację

5.0 1 6 0.5
GDAŃSK - Dwór Artusa
Pomorskie
foetus
foetus
Listopad 26, 2016 3269
Ocena atrakcji
 
5.0
Dwór Artusa to duża kamienica z jasną elewacją przy fontannie Neptuna. Dopiero co odnowiona zachwyca z zewnątrz jak i w środku. Składa się z jednej wielkiej sali oraz z mniejszej, ulokowanej  już w sąsiednim budynku. Wg mnie to właśnie w nim powinno znajdować się wejście dla turystów, ponieważ po oglądnięciu wspaniałej sali głównej, ta druga nie robi już  takiego wrażenia, choć też jest bardzo  ładna. 
Wnętrza Dworu wyróżniają się  wiszącymi łodziami oraz wielgaśnym piecem posiadającym niesamowite kafelki z mnóstwem portretów   Ogólnie sala wielka, więc wszystko tu wielkie: obrazy, kolumny itp. Jest sporo ciekawych zdobień i dekoracji, a także wysokie sklepienie gwiaździste.  Eksponaty gablotkowe to  np. XVIII-wieczne kufle, dzbany oraz repliki broni. Środek sali zajmują rzędy krzeseł, ponieważ we Dworze organizowane są różne imprezy. Myślę, że koncert w takim  otoczeniu to ciekawe przeżycie, a akustyka musi być świetna.
W mniejszej sali znajdują się stylowe meble gdańskie, drewniane schody, portale i wystawa o bractwach kupieckich.
Turyści mają do dyspozycji kartkę z opisem wnętrz, a w paru miejscach  powieszone są  dodatkowe informacje, jednak materiały dla zwiedzających przygotowane są kiepsko i nie zachęcają do czytania, także z powodu drobnej czcionki.
 
W sumie Dwór Artusa nie ma bogatej ekspozycji, więc zwiedzanie nie zajmuje dużo czasu, ale będąc w Gdańsku, zobaczyć go trzeba  - to ważne historycznie miejsce o interesującym wyglądzie.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
wrzesień 2015
GDAŃSK - Dwór Artusa
Wystawa o bractwach kupieckich
Zdjęcie
Ogromny piec
Mała sala
Wielka Sala

Komentarze

Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)