Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
6.0
Miejsce odwiedzone w deszczowy dzień tuż przed nadejściem jesieni, więc jak na plażę w niezbyt optymalnej porze. Niemniej jednak spodobało nam się bardzo.  Orłowo ma swój niepowtarzalny klimat. 
Już dojazd robi wrażenie - droga prowadzi z  górki wprost ku Bałtykowi - to chyba rzadki widok  w Polsce, a przynajmniej  nie ma czegoś takiego  w popularnych nadmorskich miejscowościach, gdzie zasłaniający wszystko  pas zakrzaczonych lub zalesionych  wydm jest standardem. Przy morzu nie ma jednak gdzie zaparkować, więc wróciliśmy na darmowy parking widziany  wcześniej na górce. 
Po środku dość szerokiej plaży znajduje się  piękne molo. Widać z niego Bałtyk z rozległym pasem nabrzeża i  jest to dość szczególny widok. Nieopodal mamy bowiem wspaniały klif, a przed nim przystań rybacką z kamienistymi cyplami, zalesione wzgórze oraz ujście małej rzeczki. Nie przypominam sobie też abym gdzieś nad Bałtykiem widział rosnące na plaży drzewa. 
Dookoła kompletnie brak budek i straganów, ale to pewnie kwestia posezonowej pory.
Zaplecze gastronomiczno-kawiarniano-piwne bardzo skromne i może dlatego jest to spokojne miejsce, bez hałaśliwych tłumów. Przy plaży stoi tylko 1 lokal, ale za to porządnie wyglądająca  tawerna z dużym, otwartym ku morzu tarasem na piętrze. Za nią jest Muzeum Żeromskiego z własną kawiarnią, a kawałek dalej restauracja. Jeśli są jakieś inne to nieco oddalone. Dla dzieci jest mały plac zabaw przy molo, dla starszych alejki z ławkami.  
Super miejsce na odpoczynek i spacery!
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
wrzesień 2014
Plaża po lewej od molo
Widok z molo
Wpadająca do Bałtyku rzeczka
Klif Orłowski
Zdjęcie
Widok z plaży
Molo

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.