Skomentuj relację

Ocena atrakcji 
 
5.0
W Orzechowie byliśmy  2 razy i spędziliśmy po kilka godzin. Dla wypoczywających  w Ustce jest to świetne miejsce na oderwanie się od tłumów i zgiełku,  ale na dłuższy pobyt jak dla mnie nie nadaje się. Podjeżdżaliśmy zawsze autem pod ośrodek wczasowy w lesie.  W okolicy nie widać  innych miejsc noclegowych. W ośrodku znajduje się wysoka wieża widokowa, a przy niej  rozpoczyna się  szlak na mało znaną wydmę Orzechowską. Przed ośrodkiem działa sklep spożywczy, w którym serwują dobrą kawę. Są jeszcze ze 2 toi toi'e i poza tym nie ma tu innej infrastruktury.  Być może można korzystać ze stołówki ośrodka, ale nie sprawdzaliśmy tego.
 Na plaży do południa ludzi bardzo mało, potem plażowiczów przybywa, a wraz nimi  samochodów (głównie mieszkańców Słupska), co nieco utrudnia zaparkowanie auta, ale można swobodnie zostawić go wzdłuż drogi. 
Poza spokojem, plażę wyróżnia malowniczy klif oraz wpadająca do morza rzeka. Podobało mi się tu bardzo - wspaniale widoki, a  rzeczka pełna kamieni stwarza dzieciom okazje do zabawy np. w budowanie tamy, mogą się też wspinać się na klif.
Jest tu zupełnie inny klimat niż w Ustce i naprawdę warto  przyjechać choćby na chwilę, wytrwalsi mogą spokojnie przejść spacerem z Ustki.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 01-05-2016
Chodzenie po klifach nadmorskich w Polsce jest zabronione i podlega karze mandat. Może powodować osuwiska i negatywnie wpływa na stabilizującą te klify roślinność.
"- Osoby, które łamią zakazy wchodzenia na klif, niszczące wydmy muszą liczyć się z otrzymaniem mandatu karnego - ostrzega Roman Kołodziejski, główny inspektor ochrony wybrzeża Urzędu Morskiego w Gdyni. - Możemy wystawić mandat do 500 zł, a w skrajnych wypadkach grzywnę sięgającą nawet 5 tysięcy zł."
Co roku widzimy w Orzechowie dziesiątki przypadków głupoty ludzkiej i braku wyobraźni, ludzi dorosłych i dzieci wspinających się na klify. Mandat to najłagodniejsza z kar, śmierć w osuwisku, zwłaszcza na oczach rodziców, najbardziej dotkliwa.
L
Livia
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1