Skomentuj relację

Ocena atrakcji 
 
2.0
Tekturowe karteczki z prezentacją regionalnych  atrakcji, które można ostatnio coraz częściej spotkać na wieszakach w różnych miejscach to dobry sposób na rozpropagowanie wśród turystów  ciekawych miejsc. Jednak nie zawsze tak jest. W Ustce trafiliśmy na kartonik "Cukierki u Rybaka Mistrala.  Szukasz ciekawego miejsca, do którego mógłbyś wybrać się ze swoim dzieckiem? Zajrzyj więc do pierwszej i jedynej manufaktury cukierków w Ustce zajmującej się wytwarzaniem słodkości z kwasami Omega-3 [..] Pokaż dziecku, jak wytwarza się cukierki i przekonaj się, że słodycze mogą być nie tylko smaczne, ale i zdrowe!". Brzmi nieźle, więc postanowiliśmy odwiedzić cukiernię.
Znajduje się  ona w bocznej alei głównej ulicy biegnącej od plaży. Weszliśmy do bardzo ładnej szachulcowej chaty i zapytaliśmy o fabrykę cukierków, jak i kiedy możemy ją zwiedzić itp. Pani za ladą wybałuszyła oczy ze zdziwienia - owszem, robią tu krówki ale nic się nie ogląda czy zwiedza!  Nie potrafiła też wytłumaczyć dlaczego reklamują się w sposób  wprowadzający turystów w błąd. W cukierni nie ma kompletnie nic dla dzieci, oczywiście poza cukierkami i ciastkami.
Cóż, syn  krówek nie lubi, ale inne słodkości owszem i napalił się na kremówkę za 7 czy 8 zł. Nam jednak przeszła już ochota na zakupy tutaj szczególnie, że  paczka 5 sztuk (100 g) tych krówek kosztuje 5 zł. Kupiliśmy je, bo skoro są takie wyjątkowe z kwasami omega i w ogóle,  to warto spróbować.  Jęczącego dzieciaka wyprowadziliśmy prawie siłą, bo pamiętałem że obok była inna cukiernia połączona ze spożywczakiem. I tam kupiliśmy prawie identyczną kremówkę a do tego pączka i bochenek chleba za te same pieniądze!
Tak więc, jak dla mnie nie ma po co zawracać sobie głowę takimi miejscami, chyba że ktoś jest smakoszem krówek, bo temu że są smaczne nie można zaprzeczyć. Wydaje mi się jednak, że to zasługa ich świeżości, bo poza tym nie widać w nich nic specjalnego,  a w składzie wcale nie ma kwasów omega:   cukier, syrop glukozowy, mleko w proszku, śmietanka, masło, cukier waniliowy. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
main-krowki

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 31-08-2018
Żadna sensacja ani rewelacja cena porażka. Skład okropny. Najlepsze w tych krowkach to papierki.
K
Kasia
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1