Skomentuj relację

Ocena atrakcji 
 
4.0
Do latarni prowadzi szlak z tego samego parkingu co na wydmę Czołpińską. Trzeba tylko kawałek wrócić się i skręcić w prawo w leśną drogę  wg wskazówki na drewnianej tablicy - stąd jest, w zależności od tempa ok. 20-30 min.   Takie usytuowanie latarni morskich podoba mi się najbardziej - nie w mieście czy przy deptaku lecz z dala od cywilizacji. Przypomina w tym trochę Stilo, choć tam było ciekawiej. Tutaj jednak też idziemy przez ładny, dziko rosnący  las, z tym że droga jest płaska i prosta jak drut. Jedynie  końcowy odcinek to  podejście pod górę, a właściwie zarośniętą  wydmę, które można pokonać ubitą ścieżką lub  łagodnymi schodami. Tu trzeba uważać, bo nasz syn miał bolesne spotkanie z jednym  ze schodków. Po drodze mija się jedyne zabudowania bezludnego Czołpina - osadę latarników, ale wszystko jest  ogrodzone i zamknięte.
Latarnia to okrągła, ceglana wieża, bez dodatkowych budynków. Wygląda interesująco z  małymi okienkami oraz machikułami niczym  baszta zamkowa i przeszklonym szczytem ze źródłem światła. Nie jest wysoka i trochę daleko od morza, przez co widoki są niezłe, ale pod warunkiem posiadania lornetki. Widać wtedy w miarę dobrze  (poza Bałtykiem i lasami sosnowymi) także 3 jeziora i wydmę Czołpińską. Polecam przybyć ok. południa, bo przed godz. 16  zachodnia strona, patrząc pod słońce wyglądała szaro i  nie ciekawie. Niedługo  problemem staną się wysokie drzewa, które zbliżają się już wysokością do latarni.
Obiekt nie posiada żadnej infrastruktury turystycznej, jedyny bar jest na parkingu. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Widok na szlak do latarni
Schodki prowadzące do latarn
Widok w stronę wydmy
Widok na zachód - jeziora Dołgie i Gardno
Zbliżenie na wydmę Czołpińską
Wewnątrz latarni

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.