Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Ustecka latarnia to ładna, stylowa budowla położona przy promenadzie, nad samym morzem, więc każdy odwiedzający  miasteczko powinien do niej wstąpić.  Wieża przypominająca zamkową, nie jest zbyt wysoka, ale wystarczająca aby ponapawać wzrok nadmorskim krajobrazem. Szczególną zaletą jest możliwość podziwiania z niej zachodu słońca, bo jest otwarta aż do zmroku. Na górze pojawia się wtedy więcej turystów niż za dnia, ale można się pomieścić. 
Poza efektowną panoramą Bałtyku z  wejściem do portu, falochronami i  fragmentem plaży oraz deptaka (część zasłaniają drzewa) dobrze widać też klif w Orzechowie i wieżę przeciwpożarową. Można poobserwować wpływające  i wypływające statki, wesołe miasteczko, ruchomy most.  Balkon z tarasem widokowym jest na tyle wysoko, że widoczna jest optyka latarni ze źródłem światła. 
Na dole utworzono malutką wystawę ze starymi fotografiami i tablicami omawiającymi historię latarni morskich,  działa tu też sklepik z pamiątkami i biżuterią.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Widok na Słupię
Latarnia ze starymi częściami statków

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.