Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Widok na jezioro Łebsko w Rąbce to pierwsza atrakcja w Słowińskim Parku Narodowym po drodze z Łeby na wydmy. Obok jest duży płatny parking dla samochodów, dalej bowiem droga jest zamknięta dla ruchu.  My przyjechaliśmy rowerami więc nie musieliśmy płacić tego haraczu (5 zł/godz.), tylko za bilet do parku narodowego (6 zł). Łebsko leży po lewej stronie drogi. Jest to potężne jezioro i drewniana wieża widokowa  świetnie spełnia swoją rolę. Widok jest zachwycający. Jezioro posiada zarośnięty brzeg z prześwitami, w oddali  widać też wydmy i rzadkie ptaki,  warto więc mieć lornetkę. Pod wieżą w jezioro wcina się pomost, do którego przybijają statki oferujące podpłynięcie na wydmy (14 zł). Pomost także jest atrakcją i nasz dzieciak miał dużą frajdę w bieganiu po nim. Kawałek dalej funkcjonowało do niedawna  muzeum SPN, ale obecnie jego budynek jest w całkowitym remoncie, może od przyszłego roku wznowi działalność.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
rozległy widok na jezioro łebsko
wstęp bezpłatny
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
lipiec 2012
RĄBKA - Wieża widokowa
Widok z wieży
Widok w kierunku wydm
Molo pod wieżą

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.