Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.0
Parki wodne na Pomorzu są dla turystów dobrą alternatywą dla kąpieli w lodowatym Bałtyku, niestety ich zatłoczenie  bywa mocno irytujące. Np. nasza wyprawa do Darłowa rozpoczęła się od półgodzinnego stania kolejce do kasy. Na szczęście w Redzikowie nie jest tak źle, odległość ponad 20 km od morza robi swoje. Co prawda też trochę postaliśmy, ale tylko przez wycieczkę, która była fatalnie zorganizowana i opóźniała wejście. Tutaj istotna informacja - w Redzikowie wywieszane są informacje o godzinach przebywania na basenie grup zorganizowanych, można więc zadzwonić przed przyjazdem aby upewnić się, że nie trafimy na tłok.
Baseny są skromne, ale jakoś przypadły mi do gustu. Częściowo drewniana lub drewnopodobna konstrukcja, 3 zaokrąglone mostki i  wysepka sprawiają przyjemne wrażenie estetyczne, a brodzik z pomysłowo wykonanym wejściem w postaci pochylni polewanej strumieniem wody  zapewnia dzieciakom świetną zabawę. Druga atrakcja w brodziku to zjeżdżalnia, popularny słonik, ale tutaj ma on ulepszony zjazd - jest 2x dłuższy i przez to bardzo podobał się naszemu synowi.
Brodzik sąsiaduje  z basenem rekreacyjnym z biczami wodnymi oraz wydzieloną częścią na rwącą rzekę. Opływa ona wyspę z 2 jacuzzi. Obok znajduje się wylot z dosyć długiej zjeżdżalni rurowej, ale jest ona  przeciętnej atrakcyjności. Basen rekreacyjny połączony jest z nieco głębszym (1,35 m) okrągłym basenikiem położonym na tarasie na zewnątrz budynku (ciekawe urozmaicenie). Drugą część obiektu zajmuje pełnowymiarowy basen pływacki.
Podsumowując Park wodny Redzikowo można śmiało polecić jako miejsce na miłe spędzenie ok. 2 godzin. Dziecko powinno się tu dobrze bawić. Starsi mają  mniej atrakcji niż w Darłowie, ale ogólne wrażenia miałem stąd lepsze. Dodatkowo po wyjściu z basenu można smacznie i tanio zjeść na miejscu w barze Barko, choć późnym popołudniem wybór dań był już ograniczony.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
ogólny wygląd
super brodzik
tanie i dobre jedzenie w barze
w miarę luźno
- Wady
tylko jedna i to przeciętna rura do zjeżdżania
mała powierzchnia basenów
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
lipiec 2012
Zdjęcie
Basen na zewnątrz
Widok z zewnątrz
Brodzik z pochylnią na wejściu
Widok z góry na część rekreacyjną

Komentarze

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 03-08-2019
Rędzikowo jest w województwie pomorskim, a nie zachodniopomorskim.
R
Robob
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1