Skomentuj relację

Zdjęcie
Pomorskie foetusfoetus 6193
Ocena atrakcji
 
3.0
Próbujemy przekonać się do gdańskiego ogrodu zoologicznego, ale jakoś nam się nie udaje. To już trzecia wizyta i każda jest coraz gorsza.
Nowością są parkometry na parkingu, a z bardziej pozytywnych nowe punkty gastronomiczne i gra terenowa w zbieranie pieczątek - to chyba najlepsze co tam wymyślono od lat. Zaciekawia dzieciaki i chętniej zwiedzają ogromną powierzchnię zoo.
Pojawił się również fajny wodospad. Sztuczny, ale wysoki i efektowny. Chętnie odpoczęłoby się przy takim widoku, napiło kawy czy zjadło loda. Niestety, nie było żadnych ławek ani stolików.
Do tego zoo na pewno nie warto wybierać się podczas upałów. Nawet postawione zraszacze z mgiełką orzeźwiająca nie poprawiają sytuacji. Po krótkim czasie wędrówka zagmatwanymi ścieżkami ogrodu staje się udręką. Ponad połowa zwierząt jest ukryta, chodziliśmy więc beznadziejnie rozplanowanymi ścieżkami, które czasem kończą się ślepo i oglądaliśmy puste klatki. Nie było to tylko moje odczucie, bo mijające nas dzieci miały miny męczenników, których przywleczono tu za karę.
Natrafiliśmy tylko na parę ciekawszych atrakcji, jak igraszki wielbłądów, zawsze pocieszne surykatki czy aktywne hipopotamy, ale to bardzo mało jak na tak wielki obiekt.
Nie przekonały nas też dodatkowe "atrakcje" w postaci wywieszonych wierszy ku czci prezydenta miasta. Przykre, że w Gdańsku nawet miejsca rodzinnej rozrywki muszą być skażone polityką...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 i 14 lat
Data pobytu
lipiec 2022
Hipcie
GDAŃSK - ZOO
Igraszki wielbłądów
GDAŃSK - ZOO
GDAŃSK - ZOO
Wodospad
Ina

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.