Skomentuj relację

Ocena atrakcji

4.5
Powróciliśmy do gdańskiego Hewelianum po 6 latach z drugim dzieckiem i ponownie była to dla nas świetna rozrywka, ale moja ocena nie jest już taka pozytywna.
Pierwsze zaskoczenie - parking stał się płatny i w dodatku za pomocą szwankujących parkometrów. Miałem problem z wyjazdem i musiałem szukać ochrony, bo na miejscu nie ma obsługi. Tak więc dla przyjeżdżających autem cena atrakcji zwiększyła się o niecałe 20 zł, ale i tak bilet rodzinny jest tu relatywnie tani, więc nie ma co narzekać.
Niestety wystawy nie stają się bogatsze i mniej awaryjne. Część winy spada oczywiście na covida, ale sporo urządzeń nie działa prawidłowo, choć nie jest opisana jako wyłączona lub zepsuta.
Szkoda, że ze stanowiska do mierzenia szybkości reakcji zniknęła opcja pomiaru w stanie nietrzeźwym. Było to pomysłowo rozwiązane i umożliwiało sprawdzenie swojego refleksu w ekstremalnych warunkach, niemniej stanowisko jest nadal użyteczne.
Ale np. joystick w grze ekologicznej działał tylko w 1 stronę i psuł wszystko, wielka pulpit z inną grą był zawieszony, symulator auta uparcie nie zauważał zatrzymania przed znakiem Stop itd.
W "Wehikule czasu" stanowisk interaktywnych nie udało nam się praktycznie w ogóle uruchomić. Już za pierwszym razem był problem z małymi dziećmi, ale teraz nie wykrywało dobrze nawet dorosłych.
Placówka powinna zdecydowanie zadbać o podwyższenie jakości, a nie tylko opłat dla zwiedzających.

Z drugiej strony miejsc do łączenia zabawy z nauką jest w Hewelianum nadal bardzo wiele i zajmują one dzieci na kilka godzin. Pracownicy wciąż krążą po pomieszczeniach i mogą pomóc w zrozumieniu danego zjawiska czy obsłudze urządzenia. Widać, że część sprzętu podmieniono, bo nie przypominam sobie dużej platformy multimedialnej pokazującej jak tworzy się powódź (naprawdę super!).
Numerem 1 dla naszych dzieciaków wciąż pozostaje budka z huraganem.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4 i 12 lat
Data pobytu
sierpień 2020
Jak się tworzy powódź
GDAŃSK - Centrum Hewelianum
Stanowiska ekologiczne
Stanowisko Słyszeć jak nietoperz
GDAŃSK - Centrum Hewelianum

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.