Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.0
Podczas naszych odwiedzin zwiedzanie monasteru ograniczało się tylko do samej cerkwi, ponieważ reszta była w remoncie. Natomiast osobno zwiedza się pałac archimandrytów, w którym działa muzeum ikon. Cerkiew stoi po środku założenia. Niewielka, ale wysoka budowla z 4 wieżami w narożach wygląda bardzo oryginalnie. Zwiedzanie rozpoczyna się od wykupienia cegiełki z symboliczną kwotę (chyba 2,5 zł) w wieży bramnej klasztoru. Sprzedaje je ubrany na czarno prawosławny mnich z długą brodą, który następnie zamienia się w przewodnika. Wywiązuje się ze swojej roli bardzo dobrze. Najpierw opowiada o historii przed wejściem do cerkwi, potem wszyscy wchodzą do środka. Zakonnik opowiada o poszczególnych elementach  świątyni, zwyczajach u prawosławnych itp., odpowiada też na wszelkie pytania. Cerkiew wygląda ciekawie, choć wnętrza są w surowym stanie - wszystkie ściany to nieotynkowane cegły, ale jakby takie postarzane.  Może właśnie dzięki temu nie ma się wrażenia, że budynek to współczesna rekonstrukcja, lecz wydaje się że to bardzo stary zabytek. Niestety nie można tu robić zdjęć. Dla naszego malucha było to bardzo nudne zwiedzanie, ale dzielnie wytrzymał te pół godzinki. Sporym minusem był brak możliwości wejścia na którąś z wież, na co bardzo liczyłem. Punkt widokowy na malowniczą okolicę mógłby być dużą atrakcją.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
czerwiec 2013

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.