Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Białostockie kąpielisko odwiedziliśmy w dniu otwarcia sezonu. Niestety pogoda nie dopisała, ale trzeba przyznać, że wszystko było przygotowane na amatorów wypoczynku i plażowania. Ratownicy marzli na wieżyczkach, wypożyczalnia oferowała  sprzęt wodny, bar serwował pizzę i fastfoody.
Zalew jest dosyć duży i nad samą wodą mocno wiało, dlatego nie skorzystaliśmy  nawet z  roweru wodnego, który początkowo chcieliśmy wypożyczyć. 
Plażę stanowi dosyć długi, piaszczysty pas nabrzeża zalewu.  Obok jest plac  z 4  nowoczesnymi urządzeniami do zabawy. Stoją one pod lasem, więc pewnie  miejsce to jest bardziej zacienione niż inne.  Kawałek dalej boiska sportowe i gastronomia, a  przy nich kolejny plac zabaw, ale starszego typu. Zauważyliśmy też toalety w blaszanych budkach i sporo ławeczek, natomiast raczej nie było przebieralni. 
Na końcu jest wypożyczalnia sprzętu i  dwa pomosty, na których można zacumować żaglówką lub się poopalać. Od tej strony zalew wygląda atrakcyjniej, nie ma śladu krajobrazu miejskiego, widzimy tylko ładną przyrodę: jezioro, wysepkę i las. 
Jak wspomniałem na kąpielisku nie było za bardzo co robić. Mały pohasał chwilę na plaży, na której leżał świeżutki, puszysty piasek, trochę pobawił się w wodzie przyniesionymi zabawkami. Plac zabaw, choć fajny nie wzbudził wielkiego zainteresowania, bo nie było żadnych dzieci w jego wieku, szybko więc wyszliśmy.
Całość ogólnie prezentuje się całkiem dobrze, choć nie idealnie, np.  budynek z barem pamięta chyba zamierzchłe czasy PRL, a przy brzegu było dużo glonów czy innego zielska, co nie powinno mieć miejsca na płatnym kąpielisku. Jest też problem parkingu, zarówno  bezpłatny przed bramą jak i płatny są niewielkie, przy dobrej pogodzie na pewno ciężko tu znaleźć miejsce.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
czerwiec 2013
5555
Plaża
Pomost z żaglówkami
Plac zabaw przy boiskach
Główny plac zabaw
Widok za wypożyczalnią sprzęt

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.