Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
6.0
Kładkę zwiedziliśmy od strony Śliwna. Nie ma tam żadnego parkingu, auta zostawia się przy drodze, koło baru, w którym sprzedają też bilety wstępu. Miejsce od razu robi spore wrażenie, zarośnięte rozlewiska Narwi ciągną się praktycznie po horyzont. Na samym początku mamy pływającą platformę. Jest to bardzo fajna atrakcja - trzeba ją przyciągnąć linami, ostrożnie wsiąść i samemu przeciągnąć do drugiego brzegu. Odcinków do pokonania  w ten sposób  jest 5 (głównie na początku oraz końcu trasy) i są krótkie. Nie zmęczymy się więc, ale trochę siły włożyć potrzeba. 
Platformy są duże, zmieści się naprawdę sporo ludzi rowerów czy wózków. Wydaje mi się jednak, że najlepsza zabawa jest gdy nie ma innych ludzi  i możemy wszystko robić sami, w swoim tempie, angażując przy okazji własne pociechy. Taką sytuację zastaliśmy w 1. niedziele czerwca - mimo ładnej pogody turystów było jak na lekarstwo.
Wędrówka kładką pośród szuwarów również jest ogromną frajdą, choć maluchy wiele nie zobaczą. Są jednak miejsca gdzie trawy są niższe i jest więcej wody. Około środka ścieżki znajduje się pierwsza wieża widokowa.  Możemy z niej pooglądać piękną okolicę, dzikie ptactwo oraz miejsce gdzie stał zamek Radziwiłłów - to kępy krzaków i drzewek tuż przy wieży (z jakiegoś powodu nie jest to wyraźnie zaznaczone na tablicy). 
Dalej pomosty biegną trochę  zygzakiem, przez co szlak był dłuższy. Przy wsi Waniewo dochodzimy do rozdwojenia kładki. Idąc w lewo kierujemy  się do kolejnej wieży widokowej, a w prawo ścieżka prowadzi wzdłuż brzegu rzeki. Jest tam wiata,  plaża i  wyjście w kierunku placu zabaw, który widzieliśmy z oddali, ale nie przyjrzeliśmy mu się dokładnie. 
Druga wieża jest ciekawsze niż pierwsza - widok bardziej urozmaicony, więcej wody, są łódki, krowy pasące się na moczarach, jakaś chatka (chyba paśnik) - naprawdę wspaniałe  miejsce!
Tak więc kładka Śliwno - Waniewo to niesamowita  atrakcja, ale nie wiem czy przy dużym tłoku nie straci nieco uroku. W pełnym sezonie na pewno posiada dodatkowy atut jakim jest plaża nad Narwią.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
czerwiec 2013
Zdjęcie
Druga wieża
Widok z drugiej wieży
Widok z pierwszej wieży
Pływająca platforma

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.