Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
6.0
Jadąc do słynnych mostów w Stańczykach mamy po drodze atrakcję i to nie byle jaką. Wieża widokowa ma niecodzienny wygląd, widać z niej mosty, leży nad jeziorkami z niezwykłymi nazwami i historią, a do tego wstęp jak i parking są bezpłatne.
Tak więc same zalety. Dodatkowo jedno jeziorko posiada pomost oraz krystalicznie czystą i ciepłą wodę z ławicami małych rybek. W upalne dni to świetne miejsce na relaks i ochłodę.
Przy brzegu jest płytko, więc bezpiecznie dla dzieci, ale podobno dalej bywa zdradliwie.
Widzieliśmy, że z kąpieli chętnie korzystają rowerzyści szusujący po trasie Green Velo, przebiegającej przez Stańczyki.
Z kolei drugie jezioro jest niedostępne, ale z powodu "wybuchowego charakteru" należy chyba do jednych z bardziej unikatowych w kraju. Można o tym przeczytać na tablicy informacyjnej, która objaśnia też cały widok z wieży.
A widok ten roztacza się na urokliwą okolicę Puszczy Rominckiej, jest więc dla oka całkiem przyjemny. Zwraca uwagę mocno pofałdowany teren wsi, wspomniane jeziorka, rzeczka, no i i mosty, ale te z czasem niestety mogą zostać zasłonięte przez drzewa...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 i 14 lat
Data pobytu
lipiec 2022
STAŃCZYKI - Wieża widokowa
Tablica na wieży
Widok na mosty w Stańczykach
Widok z  wieży na wieś
Jezioro Dobellus Duży
Widok na wieżę z jeziorka
Widok na jezioro z dziką plażą

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.