Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Obowiązkowa atrakcja dla turystów z okolic Suwałk i Augustowa. Stacja początkowa kolejki wąskotorowej znajduje się w małej wiosce Płociczno, gdzie w oczekiwaniu na odjazd lub już po wycieczce można dobrze zjeść w Restauracji przy Kolejce. Stoi tam też miniatura pociągu, którą  na pewno zainteresują się maluchy. Trasa kolejki wiedzie wzdłuż jeziora Wigry. Jest to kolej leśna więc jedziemy przez las, ale przejażdżka, mimo że długa,  nie jest tak nudna jak np. w Bieszczadach (choć nasz syn i tak zasnął). Wszystko dzięki 3 postojom na trasie, na których turyści  maja po ok. 15 minut, aby podejść do punktów widokowych na jezioro. Czwarty przystanek znajduje się na łące poza lasem - jest to stacja końcowa Kruszniki, gdzie ciuchcia zawraca. Cała trasa zajmuję ok. 130 minut. Plusem kolejki wigierskiej jest brak tłoku w wagonikach, nie wiem jednak czy było po prostu mało chętnych czy też dyrekcja kolejki dba, aby turysta miał komfort i sprzedaje ograniczoną liczbę biletów na każdy kurs.
Przejazd kolejką trochę uderzy po kieszeni. Bilet kosztuje 23 zł, dzieci do 15 lat 15 zł, do 7 lat 4 zł. Dodatkowo trzeba zapłacić za wstęp do Wigierskiego Parku Narodowego, odpowiednio 4 zł/2 zł/gratis. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Przejażdżka ciuchcią sprawia sporo radości dzieciom
Przystanki urozmaicają jazdę przez las
Brak tłoku w wagonach
Przy stacji porządna restauracja
- Wady
Cena
Wiek dziecka/i
1 rok
Data pobytu
czerwiec 2009
Zdjęcie
Przystanek Binduga
Jezioro Wigry
Widok z wagonika na stacji końcowej
Taras widokowy na jednym przystanku

Komentarze

rezultatów: 3, wyświetlane 1 - 3
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 02-08-2012
Do tego, co wyżej zostało napisane muszę dodać, że kolejkę prowadzi uroczy Maszynista, z którym można porozmawiać o miejscowych ciekawostkach.
M
Malinowiak
Dodano: 17-08-2013
Ja trochę w innym temacie. Czuję rozgoryczenie po tym co w dniu wczorajszym zrobiła obsługa - dogadaliśmy się telefonicznie nt. wycieczki 1-dniowej do Wilna, która Towarzystwo ma w swojej ofercie. Po zapewnieniu wybraliśmy się przeszło przeszło 200km (w jedną stronę) na miejsce po to by dowiedzieć się że z wycieczki nici. Szkoda że nikt nie odważył się poinformować o tym wcześniej, tak byśmy uniknęli kosztów związanych z podróżą oraz stratę czasu. To uczy jednego - nic na słowo z tymi ludźmi.
W
wilno
Dodano: 05-08-2014
Nie warto
H
Hiukor
rezultatów: 3, wyświetlane 1 - 3