Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.5
Zaskakujące miejsce na mapie turystycznej Podkarpacia. Głobikowa to mało znana miejscowość, a posiada schronisko, wieżą widokową i park dinozaurów.
Utworzono je w centum wsi, na całkiem sporej wysokości i czuć tu nawet świeże, rześkie powietrze niczym w miejscowościach górskich.
Park dinozaurów to może zbyt wielkie słowo na kilka figur, ale i tak są fajną atrakcją. Naturalnej wielkości, dwa w pozycji bojowej walczą ze sobą. O niejakim gallodactylusie nigdy nie słyszeliśmy, chyba nie występuje w żadnym innym dinoparku. Są tablice informacyjne z opisem gadów i porównaniem wielkości do człowieka.
Między nimi postawiono 5-kondygnacyjną wieżę widokową. Jest naprawdę wysoka z niezłym widokiem. Najładniejsze górzyste krajobrazy są jednak w oddali, więc najlepiej mieć lornetkę.
Duży plus należy się za mapę na tarasie widokowym z opisem tego co widzimy. Znaleźliśmy tu inne mało znane, a warte odwiedzenia miejsca w okolicy.
Pod wieżą znajduje się plac zabaw, co jest świetnym dodatkiem do pozostałych atrakcji dla najmłodszych. W czasie gdy dziecko się bawi, dobrze byłoby coś przekąsić, ale stojący w pobliżu food track z zachęcającym menu w maju był niestety zamknięty, może w sezonie działa...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2 i 10 lat
Data pobytu
maj 2018
Dinozaury
Widok z wieży
Wieża i dinozaury
Widok z wieży
Plac zabaw pod wieżą
Tablica z opisem widoku
Tablica z opisem widoku

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.