Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Park Owadów i Pajęczaków leży dokładnie pod Osadą Słowiańską. Dojazd jest jednak zupełnie inny i znacznie prostszy.
Jadąc główną drogą od strony Dębicy trzeba wypatrywać po lewej wielkiego pegaza lub straży pożarnej. Na małym parkingu zostawiamy auto i chwilę wspinamy się ostro pod górę.
Najpierw docieramy do zabudowań Centrum Ekologicznego, następnie wchodzimy na ścieżkę dydaktyczną z pożytecznymi informacjami przyrodniczymi w formie tradycyjnych tablic, obracanych kostek z obrazkami i tekstem czy pomysłowo wykonanych modeli. Dzieci mogą się tu trochę poduczyć i pobawić. Mamy przedstawione np. kretowisko, mrowisko, prezentacje różnych gatunków ptaków i ich jaj.
Krótką ścieżką dochodzi się stąd do Parku. Jest to ogrodzony teren na stoku wzniesienia, na którym rozmieszczono kilkanaście wielkich figur. Nie są to wcale tanie plastikowe makiety lecz porządne, precyzyjnie oddane modele owadów i robali, ładnie pomalowane, z futerkiem, kolcami itp. Bardzo nam się podobały.
Choć z sympatycznych zwierzątek jest tu chyba tylko biedronka, a mucha, ważka, modliszka, mrówka a nawet motyl mogą budzić u maluchów przerażenie, to nasza córka nawet się do nich przytulała.
Jak na darmowa atrakcję, miejsce to pozytywnie zaskakuje.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2 i 10 lat
Data pobytu
maj 2018
Motyl Zorzynek
Kretowisko na ścieżce edukacyjnej
Modliszka
Mrówka
STOBIERNA - Centrum Ekologiczne z Parkiem Owadów

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.