Skomentuj relację

Zdjęcie
Podkarpackie
foetus
foetus
13353
Ocena atrakcji
 
5.0
Lisia Góra  to rezerwat przyrody usytuowany nad Wisłokiem połączony z punktem rekreacyjnym. Trafimy tam skręcając w drogę koło McDonalds’a. Po niecałym 1 km można zaparkować przy placu manewrowym i przespacerować się bulwarem lub, żeby było najbliżej, jechać dalej  i skręcić w lesie  w lewo, w dół. 
W lesie utworzono ścieżkę przyrodniczą z 11 tablicami. Można tam zobaczyć m.in. kilka okazów potężnych dębów, ale dużo większym zainteresowaniem cieszy się teren tuż pod Lisią Górą. 
Dla dzieci  jest tu bardzo fajny plac zabaw z piaskiem, w tym wielka  łódź z wieloma drabinkami, tunelami i zjeżdżalniami, tor do jazdy na linie (czasem może być uszkodzony), miejsce na grilla i ognisko, boisko do siatkówki, ścieżka zdrowia,  bar / kawiarnia oraz prawdopodobnie jakiś klub z wypożyczalnią sprzętu wodnego, choć nigdy nie widziałem, aby jakieś łódki były wystawione na zewnątrz.
Bulwar pod Lisią Górą nadaje się świetnie do spacerów, jazdy na rolkach i rowerze.  Na 2 kółkach można też śmigać po lesie. Nad brzegiem Wisłoka chodzą kaczki, a czasem nawet łabędzie przyzwyczajone do karmienia. Można też wypatrzeć czaple i inne dzikie ptactwo. Zimą dużo osób uprawia tu biegi narciarskie. 


Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Wspaniały plac zabaw
Dużo dzieci do wspólnej zabawy
Mała gastronomia
- Wady
Zjazd na linie uszkodzony od kilku miesięcy
Wiek dziecka/i
1,2,3 lata
Data pobytu
Jesteśmy tu często
Zdjęcie
Kaczki pod Lisią Górą
Widok na miasto i zaporę z bulwaru
Łódź dla dzieci

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.