Skomentuj relację

Podkarpackie InaIna 10438
Ocena atrakcji 
 
5.0
Położona w malowniczym terenie zapora na Sanie w Solinie jest najpopularniejszym deptakiem w Bieszczadach.  Można tu z jednej strony podziwiać potężny zalew i pływające po nim  kolorowe żaglówki, a z drugiej zalesioną dolinę Sanu.   Wstęp na zaporę jest bezpłatny i nieograniczony czasowo. Podobno warto przespacerować się  wieczorem przy włączonych latarniach, ale sami nigdy nie zostaliśmy tu do zmroku. Można też zwiedzać wnętrze z elektrownią wodną, należy w tym celu umówić się na konkretną godzinę. W sezonie warto zrobić to z wyprzedzeniem, bo wolne miejsca szybko się wyczerpują, nam przynajmniej nie udało się wejść.
Jadąc z dziećmi najlepiej dla bezpieczeństwa znaleźć parking jak najbliżej wejścia na zaporę, ponieważ w sezonie ruch samochodowy jest spory. Przed wejściem na zaporę jest kilka restauracji. Zagrożenia dla rodzicielskiego portfela ograniczają się w zasadzie do lodów i dupereli na straganach,  praktycznie nie ma automatów dla dzieci. Trzeba być przygotowanym na zdarzający się na zaporze silny wiatr.  Barierki bardzo bezpieczne, betonowe, ale z prześwitem na samym dole, więc dzieci mogą tamtędy podglądać rybki w wodzie.  Można zobaczyć lądowisko helikopterów, nasz młody był zachwycony. Cała zapora jest łatwa do przejechania wózkiem, schody są dopiero po drugiej stronie, ale do przebrnięcia. Tam też  liczne restauracje, smażalnie, gofry itp. a z atrakcji plaża z wypożyczalnią rowerków wodnych w kształcie autek. Sporo na niej kamieni, a piasek niefajny, do zabawy się nie nadaje. Obok kilka dmuchańców i kule wodne. Poza sezonem całą tę część zamykano około  godz. 19.  Za plażą  jest port oferujący rejsy statkiem po zalewie, a kawałek dalej w stronę zapory działa niewielkie wesołe miasteczko. 
Ku naszej uciesze, po powrocie na parking  przed godz. 20 okazało  się, że parkingowy zrezygnował już z czekania na nas i nie skasował należności (4 zł/h).

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Do oglądnięcia największa zapora w Polsce
Łatwo poruszać się wózkiem
Dużo lokali gastronomicznych
- Wady
Mała widoczność z zapory dla najmłodszych
Drogie parkingi
Wiek dziecka(i)
1,2,3 lata
Data pobytu
Jesteśmy tu co roku
Zalew
Port, a obok plaża
Na zaporze
San za zaporą
Ina

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.