Skomentuj relację

Zdjęcie
Podkarpackie InaIna 19850
Ocena atrakcji
 
4.0
Cisna to mała bieszczadzka miejscowość wypoczynkowa położona nad rzeczką Solinką. Znakomite miejsce na wycieczki w góry, choć nasze dziecko było jeszcze na to za małe. Można jednak skorzystać z innych atrakcji, choć nie ma ich za wiele. Przede wszystkim ciuchcia wąskotorowa, potem mini-zoo, odpoczynek nad górską rzeką no i może podziwianie krajobrazów, chociażby z bieszczadzkich dróg.
Solinka to płytki potok, z kamienistym dnem, w sam raz dla dzieci. Na brzegu jest sporo miejsca na kamieniach. Niestety, z jakiegoś powodu miasto nie dba o takie fajne miejsce i można tu napotkać sporo szkła. Aby poplażować i popluskać się konieczne są więc buty.
Minizoo znajduje w sąsiadującej z Cisną miejscowości - Liszna. To również całkiem przyjemna atrakcja dla dzieci i dorosałych, dająca możliwość kontaktu ze zwierzętami.

Najbardziej rozsławiona atrakcja czyli bieszczadzka kolejka wąskotorowa może rozczarować.
Stacja początkowa znajduje się w kolejnej sąsiadującej z Cisną wsi - Majdan.
Wprawdzie dzieci uwielbiają takie przejażdżki, ale przypuszczam, że dorośli będą zawiedzeni. Trasa wydaje się ciekawa, w końcu kolejka przecina Bieszczady, jednak w rzeczywistości okazuje się, że ładnych krajobrazów oglądamy niewiele.

W Cisnej jest trochę stylowych restauracji i knajpek, każdy powinien zaleźć coś, co lubi. Poruszanie się wózkiem jest bezproblemowe. Miejsc noclegowych jest sporo, my nie szukaliśmy niczego z góry, co było o tyle dobre, że szybko znaleźliśmy super lokalizację (łącznie z hamakiem i króliczkiem w ogródku).
Jeżeli wieczorem chcecie wyskoczyć "do miasta" koniecznie trzeba wziąć ze sobą latarkę – my doznaliśmy szoku, kiedy magle (chyba o 22) w całej Cisnej zgasły latarnie i tylko w knajpkach świeciło się światło. Gdyby nie breloczek z 1 diodką nie wiem, jak byśmy dotarli do naszej noclegowni. Jeszcze z dziecięciem śpiącym w wózku...
Cisna nawet nam się podobała, ale to dlatego że byliśmy tu krótko. Jest dobrą miejscówką jako baza wypadowa do wędrówek po Bieszczadach, ale na dłuższą metę jest nudną miejscowością.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Pełna gastronomia
Łatwe poruszanie się wózkiem
Mini zoo w pobliżu
Wypoczynek nad kamienistą rzeczką
Dobra baza na wypady w góry
- Wady
Ciemno jak w Cisnej po 22
Brak jakiegoś porządnego kąpieliska, a górski potok zaśmiecony
Kolejka wąskotorowa z marnymi widokami na trasie Cisna-Przysłup
Wiek dziecka/i
prawie 3 lata
Data pobytu
czerwiec 2011
Zdjęcie
Widok z pociągu
Stacja wąskotorówki
Ina

Komentarze

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 21-08-2013
Właśnie wróciłem z Cisnej z festiwalu "Rozsypaniec".Okazuje się,że nadal formą przyciągnięcia większej ilości turystów w szczycie sezonu jest wyłączanie oświetlenia ulic o godz.23-ciej!Trzeba było widzieć miny ludzi wychodzących ok.23.30 z koncertów i szukających po omacku drogi do miejsc zakwaterowania.Proponuję pobierać dodatkowe opłaty-"za oświetlenie ulic od 23 do np.1 w nocy.P.S.kolejka wąskotorowa jest o.k!
K
krzysiek
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1