Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Rudawkę Rymanowską szczególnie polecam osobom lubiącym wypoczynek z dala od gwaru. Wzdłuż rzeki jest kilka miejsc, na których można się rozbić. Parkingi są wszędzie bezpłatne i w większości dzikie. Generalnie warto się pilnie rozglądać jadąc przez las.
My upodobaliśmy sobie miejsce niedaleko mostu (z parkingiem bardzo blisko wody), z którego po obu jego stronach widać rzekę i kamyczki na których można się rozłożyć. Jest tu też mały wodospadzik, przy którym lubią się bawić dzieci. Właściwie to miejsce jest jeszcze przed wsią Rudawka i dalej jest kilka innych uroczych miejsc, ze skałkami i większa ilością stopni wodnych,  ale tam po pierwsze zawsze jest więcej ludzi, a po drugie trzeba bardzo długo iść przez łąkę, co z 3-latkiem i całym plażowym majdanem nie jest łatwe.
Zawiodą się ci, którzy chcieliby w Wisłoku popływać – woda jest tu za płytka. Ale dla dzieci idealnie, mogą do woli taplać się w wodzie, rzucać kamyczki, budować tamy, baseny itp. - pod warunkiem, że zostały odpowiednio wyposażone. Rzeka i wybrzeże są kamieniste, więc lepiej mieć specjalne buty do wody i maty lub rozkładane krzesełka zamiast koców. Zwykle nie ma problemów ze znalezieniem odludnego miejsca, ale na wakacjach może być różnie. Można śmiało grillować nie narażając innych na wąchanie dymu. Niektórzy ze względu na urodzaj kamieni robią takie paleniska do pieczenia kiełbasek. 
Zasadniczym minusem tej dziczy jest brak "papu i siusiu", ale w pobliżu naszego ulubionego miejsca przy mostku, tuż przy drodze, widać już jakąś spora budowę, zapewne powstanie więc jakieś zaplecze. 2 km  dalej  funkcjonuje też jakiś ośrodek wypoczynkowy, więc pewnie można tam coś zjeść.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Urocze, spokojne i ciche miejsce
Płytka woda – dziecko się nie utopi
Dużo kamieni - pobudzają dziecięcą fantazję
Łatwo znaleźć cień
Łatwo znaleźć odludne miejsce
Czyściutka woda
Brak jakichkolwiek opłat
- Wady
Do jedzenia tylko to, co sami przywieźliśmy
Toaleta tylko na łonie natury
Nie da się popływać
Kamienie w wodzie i na brzegu – trzeba odpowiednio się na to przygotować
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
czerwiec 2011
Zdjęcie
Krajobraz z mostem
Wodospadzik
Miejsce jest dość popularne
Tama i jej budowniczy
Ina

Komentarze

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 28-11-2013
Witam, przyjechałem do rudawki przez przypadek i....przepiękne miejsce, skały nad rzeką, lasy ,cisza i spokój. Ośrodek może nie super nowoczesny ale są noclegi adekwatne do ceny i miła obsługa. Jedzonko tez dobre, byliśmy z dziećmi, jest dla nich dużo atrakcji ale największa to chyba tężnie solankowe no i czyste powietrze. Byłem też w zimie około 3 kilometry do wyciagu narciarskiego, widoki super.Polecam
L
LOOS
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1