Skomentuj relację

6.0 1 6 0.5
Zdjęcie
Podkarpackie
foetus
foetus
Styczeń 10, 2015 7161
Ocena atrakcji
 
6.0
Do szopki w Kielanówce nie tak łatwo trafić, ale warto, bo trudno na Podkarpaciu znaleźć ciekawszą. Kościół znajduje się na wzgórzu w centrum wsi, na lewo od głównej drogi z Rzeszowa (jest słabo widoczny).
Na początek rzuca się w oczy kontrast między bogato wyposażoną  szopką i ubogim wnętrzem kościoła. Szopka zajmuje całą  szerokość  świątyni i podzielona jest tematycznie. Po jednej stronie mamy bardziej tradycyjną część wiejską, a po drugiej miejską - współczesną. 
W obu są elementy ruchome i humorystyczne. W części miejskiej m.in. latają samoloty, przesuwa się balon mistrzowskiej drużyny Asseco Ressovia, papież porusza ręką w oknie Pałacu Watykańskiego błyska fotoradar, stoi pociąg pendolino relacji Przeworsk - Dynów. W wiejskiej,  mężczyzna pompuje prawdziwą wodę z pompy, w tartaku obraca się wielkie koło, a wśród zwierząt pasą się dinozaury. Nie brakuje też przesuwających się postaci i obiektów, tak więc początkowo nie wiadomo na co patrzeć! 
Szopka jest wielka,  więc aby dzieci mogły ją w całości ogarnąć wzrokiem postawiono ławki. Jednak konstrukcja nie jest do końca udana, pewne elementy są zbyt daleko, ledwo je widać, no i ułożenie jest trochę chaotyczne.
Niemniej jednak robi wielkie wrażenie i jest bardzo chętnie odwiedzana przez rodziców z dziećmi - można trafić na spory tłum.

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
styczeń 2015
Zdjęcie
Zdjęcie
Widok na całą szopkę
Część miejska
Część wiejska
Pałac Watykańsk
KIELANÓWKA - Szopka bożonarodzeniowa

Komentarze

Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)