Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Bardzo fajne miejsce w pobliżu przełomu Wisłoka. Można tu wpaść po pikniku nad rzeką, aby zjeść coś gorącego i pooddychać najodowanym powietrzem. Do dyspozycji jest restauracja oraz bar z fastfoodami i napojami. Tężnia to niewielki okrągły obiekt wykonany z darniny, po której spływa solanka.  W jej wnętrzu  stoi altana z ławą, ale  jej rozmiary sprawiają, że szybko się zapełnia, więc może być problem z miejscem. Podczas naszego pobytu była pełna, ale  z czasem się opróżniła. Zgodnie z zaleceniem na tabliczce w środku powinno się spędzić maksymalnie 30 minut. Dookoła jest zresztą znacznie ciekawiej. 
Za tężnią jest zbiornik, gdzie solanka bije z  dwóch dysz. Można usiąść na jego brzegu  i mamy  tu chyba nawet bardziej nasycone powietrze. Jest też kranik na skalistym podeście  z wodą do picia, który jest równocześnie świetnym miejscem do zabawy dla maluchów. Dalej utworzono ładny mostek  oraz mały basen z gorącą solankową wodą. W najgłębszym  miejscu (na środku) ma on ok. 1 m głębokości. Cieszy się popularnością zarówno dzieci jak i dorosłych. 
Nie daleko jest  altana z okazem słynnego minerału - krzemienia pasiastego. Nieco dalej coś co nazywa się bulgotka. Jest to zbiornik podobny do studni z kamieni, w którym cały czas bulgoce woda. Fajny pomysł - można sobie przy nim przyjemnie posiedzieć, a i maluchy są tym zainteresowane. Są również miejsca na ognisko i grilla, niestety brak porządnego placu zabaw, bo kilka starodawnych huśtawek z piaskownicą trudno za takowy uznać.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
można wdychać prawdziwą solankę
bliskość do przełomu Wisłoka
ładna okolica
namiastka basenu termalnego
zaplecze gastronomiczne
- Wady
brak porządnego placu zabaw
niewielkie rozmiary tężni i basenu
Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
sierpień 2013
Zdjęcie
Basen
Bulgotka
Tężnia i źródło wody pitnej
Mostek w kierunku bulgotki i basen

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.