Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Cerkiewka całkiem ładna z ciekawą historią. Położona na obronnym wzgórzu ze starodrzewiem dookoła i  stawem w dole.  Właściwie mamy do czynienia z dwiema cerkwiami w unikalnym zestawieniu. Druga umiejscowiona była w wieży bramnej, która wygląda dość niezwykle. Parter z bramą wejściową zbudowany jest z kamienia i pobielony,  połączony z otaczającym świątynie murem. Dwie wyższe kondygnacje są drewniane z gankiem. Środek wieży jest mało interesujący, bo  brak już wystroju cerkiewnego, znajdują się tu tylko dzwony.
Główna cerkiew z jasnego drewna posiada 3 charakterystyczne  ośmioboczne wieże z  kopułami. Bezwzględnie trzeba zobaczyć przepiękne, kolorowe wnętrze świątyni ze wspaniałymi malowidłami. Trzeba  w tym celu  przybyć w niedzielę przed 9:45.
Cerkiew leży w centrum Dobrej Szlacheckiej, przy głównej drodze. "Głównej" w dużym cudzysłowie, bo wieś leży z dala od cywilizacji, ale dojazd  dobry, po wąskim  asfalcie.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
maj 2012
Cerkiew w Dobrej
DOBRA SZLACHECKA - Cerkiew drewniana

Komentarze

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 29-04-2018
Jeżdżę tam co roku na wakacje dzwony kiedyś kilka minut przed mszą a teraz nie są ładne ale tworzą dysonans i dzwonią tylko na potrzeby mszą obecnie jest o 9:30 a koronka do miłosierdzia. Bożego 9:10 :)
P
Piotr
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1