Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
2.0
Do Ulucza zboczyłem z trasy gdy dowiedziałem się od znajomego o sensacyjnym odkryciu drugiej cerkwi, obok tej dobrze znanej na wzgórzu Dębnik.
Tylko ludzie bardzo dociekliwi mogą znaleźć  informacje o tej sprawie. Odkryty przez pasjonatów bardzo rzadki zabytek  nie jest opisywany w przewodnikach a podkarpacka prasa i telewizja nie uznała tematu za interesujący. 
Aby trafić na miejsce trzeba odnaleźć plac do składowania drewna, po lewej stronie drogi z Dydni. Mała tabliczka kierująca do cerkwiska jest przyczepiona do drzewa. Z placu należy iść drogą  leśną i po niecałych 100 metrach skręcić w prawo w las.
Na polanie w otoczeniu krzyży nagrobnych znajduje się  wykop archeologiczny. Szkoda, że jest częściowo przykryty brezentem, ale i tak widać trochę fundamentów zapomnianej świątyni. Wokoło jest dużo gruzu i nierówności terenu a roślinność  niska, ale gęsta i nie widać co kryje więc nie jest całkiem bezpiecznie dla dziecka.
Pozostaje mieć nadzieję, że mury zostaną zakonserwowane i odsłonięte w pełnym wymiarze, bo na razie przeciętny turysta nie ma tu co oglądać. Dla dziecka większą atrakcją będzie skład drewnianych bali niż cerkwisko.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
-
Data pobytu
maj 2012
Pozostałości po cerkwi
Krzyż prawoslawny na drzewie
Odkryte mury zakryto brezentem
Cmentarz przycerkiewny
Archiwalne zdjęcie z początku XX wieku

Komentarze

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 05-03-2013
Jak wszystko dobrze pójdzie prace archeologiczne na cerkwisku w Uluczu zostaną zakończone w lipcu br. Pozdrawiamy!
DN
Damian Nowak (Magurycz)
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1