Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
W Bieszczadach nie ma zbyt wiele wodospadów, więc Szepit jest ciekawą atrakcją, zwłaszcza że  doskonale przystosowano go do celów turystycznych. Wybudowano schodki i mały taras widokowy, jest tablica informacyjna i ława do odpoczynku. Z tarasu cały wodospadzik jest świetnie widoczny, ale równie ciekawe widoki są powyżej. Potok Hylaty pełny jest kamieni i omszałych głazów, które wraz z wodospadem tworzą niezwykle malowniczą scenerię. Woda łagodnie opada po nich kilka metrów w dół. Powinno spodobać się tu każdemu - i małym i dużym turystom. 
Po drodze kilka mniejszych atrakcji, jak zrekonstruowana chata bojkowska, pamiątkowy obelisk z czasów budowy drogi i prawdziwy szyb naftowy! 
Wodospad nie jest za dobrze opisany na znakach, ale odnaleźć go  bardzo łatwo. W Zatwarnicy mijamy kościół i jedziemy do dużego hotelu. Na przeciwko niego jest przystanek  i stoi  wspomniana chata.  Droga obok niej w lewo przez most prowadzi do wodospadu. Można zostawić auto tutaj i przejść się 20 minut lekko pod górkę lub dalej za szybem naftowym. Tam jest już zakaz wjazdu i 5 minut do przejścia szeroką drogą przez las. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
listopad 2012
Wodospad w Zatwarnicy
Wodospad
Widok z platformy
Potok Hylaty

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.