Skomentuj relację

Podkarpackie InaIna 20785
Ocena atrakcji 
 
6.0
Zalew w Radawie położony jest na terenie ośrodka wypoczynkowego, można wynająć domek lub rozbić się na kempingu, ale trzeba też zapłacić za wstęp i parkowanie po 5 zł/os. i 5 zł/auto. Przy czym w sezonie może brakować miejsca na wewnętrznym  parkingu i auto trzeba zostawić przed bramą (opłata ta sama).
W zamian  możemy korzystać ze świetnie przygotowanego kąpieliska w okolicy o wyjątkowych walorach zdrowotnych. Plaża jest piaszczysta, rozpostarta nad całym brzegiem jeziora, choć czasem o dużej pochyłości.  Miejsca jest więc pod dostatkiem, choć najpopularniejsze strefy są dosyć zatłoczone.
Najpopularniejsze oczywiście dla rodziców z dziećmi - są tu bowiem  dwie niewielkie zjeżdżalnie do wody, rewelacyjny pomysł, nawet najmniejsze dzieci chcą z nich zjeżdżać. 
Wokół rośnie iglasty lasek, więc osoby wolące cień nie mają problemów ze znalezieniem go. Małym problemem są igły, które kłują w gołe stopy oraz mrówki na terenie trawiastym. 
Woda ma może średnio atrakcyjną barwę, ale to "zasługa" występującej tu  rudy darniowej, ważne że jej stan jest na bieżąco kontrolowany, jest ciepła i na całym obszarze w miarę płytka. 
Ciekawą atrakcją  jest tyrolka, na której rodzic może zjechać  razem z dzieckiem przez cały zalew (za 10 zł), ale naszego syna  nie udało się na to namówić.
Przy zalewie  często  organizowane są różne imprezy, jak np. wieczór cygański, grecki, country, my trafiliśmy akurat na wieczór góralski - występowała jakaś kapela spod Zakopanego. Nad rzeczką Lubaczówką jest amfiteatr usytuowany na wyspie, a miejsca dla widowni  na przeciwległym brzegu.  Bardzo przyjemnie słucha się tu muzyki nad wodą, szczególnie wieczorem, przy płonących pochodniach. Koniecznie jednak trzeba mieć ze sobą jakiś specyfik na komary.  Dzieci mogą do woli hasać i tańczyć na trawie, ryzyko rozbicia głowy jest dość nikłe, bardziej trzeba uważać żeby się nie pogubiły. Poza tym na terenie ośrodka jest całkiem fajny plac zabaw, kiosk z akcesoriami do wody, lody, fastfoody itp. (można nawet dostać bób). Toalety są czyste, jest też przebieralnia oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. W okolicy jest sporo tras spacerowych i rowerowych, może kiedyś z nich skorzystamy, bo generalnie Radawa to bardzo urocze miejsce.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Czysto
Jest przebieralnia
Dość szeroki wybór jedzenia
Można spędzić cały dzień od rana do późnego wieczora
Łatwo znaleźć cień
Zjeżdżalnie dla dzieci
Dużo piasku
Tania tyrolka
- Wady
Komary wieczorem
W zalesionej części plaży mrówki
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
sierpień 2012
Widok na zalew
Zjeżdżalnie
Scena na wyspie
Ina

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 05-01-2018
woda jak błoto dużo bazarowych straganow z kiczowatymi ale cenowo drogimi gadzetami.
gwar wrzaw i zgiełk drogie wejscie na osrodek /moze warto wprowadzic karnety caŁODNIOWE/
N
ninionek
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1