Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.0
Drewniana cerkiew w Hłomczy stoi na wzgórzu sprawiającym wrażenie grodziska obronnego z fosą. Mało oryginalna budowla posiada ładne zielone akcenty w postaci dachu, wieżyczek i obramowań okiennych. Zastanawia usytuowanie między dwoma potężnymi dębami. Mają on podobno po 400 lat, więc muszą być związane z poprzednią świątynią stojąca  w tym miejscu. Innym świadectwem dawniejszych dziejów jest dosyć niezwykła murowana dzwonnica z XVII-wiecznym dzwonem.
Bardzo interesująca jest bezpośrednia okolica przy cerkwi. Na wiosnę w dole widać wielkie stawy, w lecie roślinność prawdopodobnie zasłania je całkowicie, ale widać je też z drogi. Jest to łowisko złożone z 5 stawów rybnych. Malownicze położenie gwarantuje piękne krajobrazy, więc należałoby zarezerwować trochę czasu aby pospacerować miedzy nimi, niestety sam miałem już ustalony inny plan. 
Cerkiew na co dzień jest zamknięta, poza niedzielną mszą. Dojazd  łatwy,  oznaczony drogowskazami.  
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
marzec 2012
Cerkiew w Hłomczy
Stawy przy cerkwi
Dzwonnica i cerkiew

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.