Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.0
Świątynia w Hołuczkowie to jeden z  przykładów drewnianej cerkwi zamienionej na kościół jakie można spotkać okolicach Gór Słonnych. Cerkwie na tym terenie  utrzymane w stylu klasycystycznym  przypominają kościoły i przez to są nieco mniej atrakcyjne wizualnie od np. cerkiewek bieszczadzkich. Ta jednak wyróżnia się  m.in. czerwoną kolorystyką dachów i wieżyczek. W słoneczne dni ładnie kontrastuje z błękitem nieba i zielenią otaczających drzew (czego w marcu mogłem się tylko domyślać). Świątynia stoi na wzniesieniu, dookoła mamy malowniczą górzystą okolicę, ale krajobrazy spod cerkwi raczej średnio atrakcyjne. Warto przyjechać z nastawianiem na oglądnięcie pięknego wnętrza z oryginalnym ikonostasem. Na co dzień jest zamknięta, ale otwiera się ją podczas mszy i zgodą miejscowego dozorcy.
Dojazd łatwy, po asfalcie, oznaczony drogowskazami. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
marzec 2012
Cerkiew w Hołuczkowie
Cerkiew z boku

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.