Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
W Łodzinie mamy niewielką, ale przeuroczą cerkiewkę.  Stoi przy cmentarzu na końcu wsi. Jest starsza od większości tego typu świątyń i pewnie dlatego wyróżnia się wyglądem. W okresie gdy drzewa są bezlistne odsłania się interesujące położenie cerkwi na skraju wzgórza, za którym rozciąga się jeszcze wyższe wzniesienie. Całość tworzy bardzo malownicze krajobrazy,  najładniejsze chyba jesienią. Dodatkowo przed wejściem rośnie potężny dąb, który podobno jest tak stary jak cerkiew.
Świątynia jest obecnie kościołem, więc można zobaczyć wnętrza podczas mszy, na co dzień jest zamknięta.  Dojazd do cerkwi jest oznaczony drogowskazem. Parking przy niej jest ostatnim punktem na drodze.  
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
marzec 2012
Cerkiew w Łodzinie
Krajobraz z górki
Widok spod cerkwi
Okolica cerkwi

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.