Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.0
Cerkiew w Szczawnem stoi na wzgórzu tuż przy drodze do Rzepedzi. Na wiosnę już z daleka widać charakterystyczny jaskrawo zielony dach. Świątynia wyśmienicie prezentowała  się wraz z dzwonnicą  przy bezlistnych drzewach i ze śniegiem u stóp wzgórza.  W lecie jest na pewno przysłonięta. Przy cerkwi znajduje się kilka nagrobków, w tym XIX-wieczne, a koło dzwonnicy czynny nadal cmentarz. Z góry widzimy ciekawy pejzaż bieszczadzki. Teren pod cerkwią był w marcu częściowo zalany i z kawałkami  śniegu oraz górą gałęzi i kamieni co sprowokowało mojego smyka do zabawy w budowę mostu. Przy innej pogodzie można tu odpocząć w cieniu starego drzewa przy drewnianej ławie  piknikowej.
Do środka cerkwi wejścia nie ma.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
marzec 2012
Cerkiew w Szczawnem
Ławka pod drzewem i mokradła
Widok spod cerkwi
Cerkiew od strony cmentarza

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.