Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.0
Coś dziwnego stało się z  cerkwią  w Rzepedzi. Dotychczas wyróżniała się nie typowem przedsionkiem w postaci ganku, który obecnie został zamknięty na kłódkę, a otwory okienne zabite deskami.  Nie wiem czy zrobiono to dla bezpieczeństwa, czy z innych powodów, ale efekt jest  karygodny. Budowla straciła swój charakter a dodatkowo  nie można przez to zobaczyć napisu fundacyjnego nad wejściem.  
Świątynia stoi na niewielkim wzniesieniu, ale faktycznie położona jest w dolinie, co najlepiej widać po wejściu na górkę z cmentarzem za cerkwią. Pejzaż starej cerkwi z 3 kopułami na tle Bieszczadzkich pagórków jest wspaniały i w zależności od pory roku odmienny. Tydzień temu leżał tu jeszcze śnieg. Obok cerkwi płynie z góry strumyk.
Dojazd do cerkwi boczną drogą na Rzepedź - Wieś.  Asfaltowa droga prowadzi pod samą świątynię.  Do środka wstępu nie ma.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
marzec 2012
Cerkiew z górki
Cerkiew w Rzepedzi

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.