Skomentuj relację

4.0 1 6 0.5
Cerkiew z dzwonnicą w Komańczy
Podkarpackie
sławoj
sławoj
Marzec 23, 2012 6267
Ocena atrakcji
 
4.0
Po katastrofalnym pożarze cerkwi komanieckiej sprzed kilku lat nie ma już śladu. Świątynia stoi na wzgórzu i jest widoczna z daleka, ponieważ część drzew, które dookoła niej rosły zostało wyciętych. Dzięki temu mamy też niezły widok na okolicę. Rekonstrukcję oceniam jako bardzo udaną.  Drewno jest może zbyt jasne, ale z czasem na pewno  ściemnieje i ktoś kto nie będzie znał historii tej budowli nie zorientuje się, że de facto nie jest to prawdziwy zabytek. Niebieskie i bordowe kolory  na kopułach i dzwonnicy pozytywnie wyróżniają tę cerkiew spośród innych w Bieszczadach. Przyjazd końcem zimy wiąże się z dodatkową atrakcją dla dzieci w postaci topniejącego śniegu, który tworzy kilka strumieni spływających ze wzgórza.
Cerkiew położona jest przy drodze nr 897, z Komańczy w kierunku Jaślisk. Nowy, asfaltowy dojazd prowadzi pod sam budynek. Do środka wstępu nie ma. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
marzec 2012
Cerkiew z dzwonnicą w Komańczy
Cerkiew w Komańczy
Krajobraz spod cerkwi

Komentarze

Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)