Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.0
Księcia Górka z parkiem krajobrazowym leży na wschód od centrum miasta. W momencie naszych odwiedzin był to ładny, uporządkowany teren z alejkami. Na razie w pośród starodrzewia widać tylko siłownię, skromny plac zabaw i drewniane leżaki. Sprzęt budowlany wskazywał jednak, że miejsce to czeka na dalsze prace zagospodarowujące.
Dwór stał na sporym kopcu, który do niedawna był zarośniętym pagórkiem z wystającymi cegłami, teraz jest całkowicie pozbawiony roślinności, aby wyeksponować pozostałości popularnej wśród dawnej arystokracji rezydencji. Jak ona wyglądała, można zobaczyć na stojącej obok makiecie. Nie prezentuje się jak okazały zamek czy pałac, ale w XVIII wieku stawiano na wygodę i sielskie otoczenie. Dlatego budowla posiadała tylko jedną kondygnację z poddaszem i wspaniałe ogrody z parkiem.
Ze specjalnych pomostów można zobaczyć fundamenty i piwnice dworu oraz obejść go dookoła. Poniżej kopca widać jeszcze odsłonięte fundamenty budynku dworskiego.
A z drugiej strony znajduje się stawik i podmokły teren po dawnym, rozleglejszym stawie. To urokliwy obszar parku, poprowadzono po nim kładki i przyjemnie jest tu pospacerować, tylko szkoda że kładki nie prowadziły do niczego konkretnego. Może w przyszłości się to zmieni....

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 i 13 lat
Data pobytu
czerwiec 2021
OLESZYCE - Ruiny dworu w parku
Zbocze kopca dworskiego i fosa
Taras widokowy
Resztki dworu i makieta z rekonstrukcją
OLESZYCE - Ruiny dworu w parku
Odsłonięte mury zabytku
Strefa relaksu w parku
Kładki na dawnym stawie
OLESZYCE - Ruiny dworu w parku

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.