Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
6.0
Wieżę zwiedziliśmy 2 razy, ponieważ za pierwszym razem nie działały urządzenia multimedialne.W takim przypadku nie warto zwiedzać tego zabytku, bo znacznie traci na atrakcyjności, no ale nie narzekaliśmy, bo  obsługa bez problemu  zgodziła się na ponowną, gratisową wizytę w następnym dniu. Przy okazji przekonaliśmy się, że oprowadzanie turystów działa bardzo różnie. O ile za pierwszym razem robił to  "prawdziwy" przewodnik w historycznym stroju, z dużą wiedzą i ciekawymi informacjami, o tyle za drugim  ktoś inny,  bez przebrania, przedstawiający tylko podstawowe fakty.  Nie wspomniał on o tak fajnej ciekawostce jak obrazki wyryte przez wartowników strzegących z wieży zamku, ani nie zachęcał do sprawdzenia jak ciężki był rynsztunek rycerski. A uzbrojenie to z pierwszym przewodnikiem  można było brać, przymierzać, fotografować się w nim.   Tak więc zwiedzanie z tym człowiekiem  to kompletna porażka, na szczęście dla nas za drugim razem przyszliśmy  tu tylko dla multimediów.
Trzeba przyznać, że wykorzystano  je bardzo umiejętnie i  mimo niewielkiej przestrzeni w środku, wieża jest  główną atrakcją Opola. W lochach słyszymy jęki i odgłosy kajdan, wyżej wyświetla się spektakl światło/dźwięk z oblężenia zamku, a figura księcia ożywa i opowiada historię. Na górze projektor wyświetla panoramę miasta z XIX wieku, a na szczycie możemy ją porównać z obecnym wyglądem, bo znajduje się tam taras widokowy.  Niestety, taras jest tak zrobiony, że nasz syn  nie był w stanie nic zobaczyć i trzeba go było podnosić. Po drodze są jeszcze pocztówki z dawnymi widokami zamku.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
lipiec 2015
Zdjęcie
Zdjęcie
Widok z wieży
Gadający książę Bolesław
OPOLE - Wieża Piastowska

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.