Skomentuj relację

Zdjęcie
Opolskie InaIna 37152
Ocena atrakcji
 
4.0
Witam
Samo Jezioro rewelacja - czysta woda, urok natury wokół. Regulamin nieprawidłowo napisany, jednak nikt nie kwapi się aby jego postanowienia były stosowane. Problemem jest rozbrykana młodzież - nie stroniąca od wysoko procentowych napoəjów wyskokowych, po których małolaty skaczą z lin zawieszonych nad powierzchnią do wody - często łamiąc sobie np kości piszczelowe lub skrajnie kręgosłupy (choć o takim przypadku nie słyszałem). Brak ratownika - i to na plaży głównej jak i wokół.
Wydaje mi się, że nie jest to miejsce dla małych dzieci - przede wszystkim na głębokość jeziora i strome zejścia, które po kilu latach zostały w wielu miejscach nadsypane piaskiem.
Reasumując - dzieci w wodzie muszą pozostawać pod opieką rodziców i to opieką ścisłą. Dziecko wchodzi do wody rodzic wchodzi również - albo stoi na plaży i obserwuje wydając wiążące polecenia.
Konkluzja - mimo wszystko miejsce wspaniałe - woda krystalicznie czysta. Miejsce warte polecenia, a jeżeli chodzi o młodzież - no cóż trzeba być tolerancyjnym - młodość posiada swoje prawa. Po wtóre tą przyjeżdżającą młodzież również można kwalifikować różnie i nie wszystkich należy wrzucać do jednego wora.
Zawsze można przenieść biwak w miejsce dogodne - w zgodzie z sąsiedztwem i wypoczywającymi w pobliżu osobami. Miejsca blisko wody faktycznie mało, ale jeżeli ktoś lubi ludzi - to wszystko można pogodzić. Na dłuższy pobyt nie polecam. Myślę, że pobyt dwu - trzy dniowy jest optymalnym wyjściem!

Ukłony w stronę Zarządzających - Właścicieli:
- Zakaz wprowadzania psów na teren jeziora,  albo  zakaz wprowadzania psów do wody oraz na plażę główną.
- Nie pozwalać i karać mandatem osoby, które używają detergentów w jeziorze takich np. jak mydło itp.
- Zakaz montażu lin oraz skoków do wody z lin.
- Na plaży głównej przydałby się ratownik (dzieci)
- Przydałoby się molo, zjeżdżalnia (druga strona plaży) 
- Niech ludzie skaczą do wody w  miejscach bezpiecznych, gdzie faktycznie jest głęboko (i gdzie jest ratownik).
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Data pobytu
2016

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.