Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Zamek efektownie góruje nad miastem i jest dobrze widoczny z drogi krajowej przecinającej Iłżę.  Wysoka wieża ciekawie prezentuje się szczególnie w nocy, gdy jest podświetlona. Droga na górę prowadzi po schodach, więc zwiedzanie z wózkiem jest utrudnione.  
Niegdyś była to potężna twierdza, niestety dziś do oglądnięcia zostało z niej niewiele, choć ostatnie prace konserwatorskie zwiększyły nieco atrakcyjność turystyczną zabytku.  W murach zamku górnego, tuż pod wieżą, odrestaurowano część skrzydła mieszkalnego i dzięki temu możemy wejść do komnat na parterze i zapoznać się z  wystawą o dziejach zamku. Składa się ona z tablic z tekstem i ilustracjami, na których ciekawie i dość szczegółowo omawia się historię tego miejsca. Poza tym można pochodzić między murami zamku górnego i oczywiście wejść na wieżę z charakterystycznym parasolem ochronnym  na szczycie. Widok na okolicę z miasteczkiem i zalewem bardzo fajny.
Zamek dolny to wielki pusty plac, tylko na jego krańcach widać  resztki murów.  Znakomicie nadaje się na turnieje rycerskie i właśnie w czasie jednego z nich go zwiedzaliśmy zabytek. Atrakcji sporo na cały dzień - od dawnych tańców, przez pokazy rycerskie (w tym również na koniach), występ sokolnika, aż do wielkiej bitwy. Tylko tłok duży i kolejki do gastronomii...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
8 lat
Data pobytu
maj 2016
Zdjęcie
Widok z zamku górnego
Widok z baszty
Mury zamku górnego
Pokazy na zamku dolnym
Zamek górny z baszty

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.