Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.0
Elektrownię zwiedzaliśmy na trasie krótszej. Nie z własnego wyboru lecz konieczności, bo zarezerwowaliśmy miejsce w ostatniej chwili i nawet się trochę spóźniliśmy. Dołączono nas do grupy, która wybrała tę właśnie trasę. Godzina chodzenia po obiekcie to jednak i tak sporo, a jak usłyszeliśmy od przewodnika trasa długa nie każdemu przypada do gustu  - podobno idzie się  jakimś długim tunelem po schodach i bywa że niektórzy mają dość i chcą zawracać. Być może więc z małymi dziećmi trasa krótsza jest lepsza.
Oglądamy na niej wielką halę i kilka pomieszczeń elektrowni, a wśród nich  najciekawsze jest to z  generującą prąd  turbiną. Przewodnik o wszystkim szczegółowo opowiada, więc  więcej się stoi i słucha niż chodzi. Z wózkiem raczej nie da się wejść, bo jest trochę schodów. Wychodzimy też na taras widokowy,  aby spojrzeć na  Zbiornik  Sromowiecki - ten mniejszy, przed jeziorem Czorsztyńskim. To jedyny moment gdzie w elektrowni wodnej widzimy  wodę.
Jak dla mnie zwiedzanie było w miarę interesujące, ale daleki jestem od zachwytu. Dzieciak był zainteresowany tylko momentami.   
Nie zostało mi w pamięci wiele z tego miejsca, a rodzina zapamiętała jeszcze mniej. Wspomnienia są ulotne i dobrze jest wspomóc pamięć zdjęciami, ale niestety w tym przypadku  się nie da. Elektrownia funkcjonuje na zasadach podwyższonego bezpieczeństwa i nie można wnieść żadnego sprzętu elektronicznego ani większych toreb/plecaków (wszystko zostawiamy w szafkach).

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
sierpień 2014
NIEDZICA - Elektrownia wodna
Widok z góry

Komentarze

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 22-04-2017
Ten długi korytarz to zapewne galeria kontrolno-zastrzykowa. Taki tunel wzdłuż zapory pod korpusem nasypu. Warto zwiedzić, zwłaszcza latem, gdy temperatura wewnątrz znacznie spada poniżej temperatury na zewnątrz, co powoduje trwałe zamglenie. Nic tylko horrory kręcić.
ela
ela
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1