Skomentuj relację

Zdjęcie
Małopolskie foetusfoetus 8892
Ocena atrakcji
 
6.0
To nasza druga wizyta w Zatorze i tym razem przyjechaliśmy bardzo wcześnie, aby mieć czas na spokojnie zaliczenie wszystkich atrakcji.
Gdy dzieciaki zwiedziły dinopark i wybawiły się w lunaparku zwiedziliśmy Park Mitologi, na który poprzednio mieliśmy bardzo mało czasu.
Zaszła ważna zmiana - nie ma już biletu do samego Parku Mitologii, obecnie dostępne są tylko bilety łączone na wszystkie parki, ważne 1 lub 2 dni. Nie jest to jak dla mnie zmiana na plus, jednak całą resztą jestem zachwycona, podobnie jak reszta rodziny.
Po oglądnięciu nowych rzeczy, które najbardziej rzucają się w oczy jak wielki cyklop łypiący ruchomym okiem czy fajowy koń trojański, do którego można wejść, ponownie przepłynęliśmy się łodzią po stawie ozdobionym mitologicznymi figurami. Parę z nich jest ruchomych, przy niektórych słychać fragmenty mitów z głośników. Rejsik jest więc super, w przeciwieństwie do pierwszego razu teraz wszystko działało. Szkoda, że ruchomych figur nie ma więcej. Obecnie kto chce może popływać po stawie sam rowerem wodnym.
Potem zabawa w kręgu huśtawek (kolejna nowość), tu trzeba było trochę poczekać aż zwolni się miejsce. Nowa atrakcją jest też park linowy, w sam raz dla dzieci w wieku naszego młodego. Nie trzeba za niego dopłacać, więc i tu była kolejka, ale niewielka.
Ciekawa jest fontanna, którą można sterować, choć jej działanie pozostawiało trochę do życzenia to wzbudzała spore zainteresowanie u dzieci.
Te i inne atrakcje, które częściowo już znaliśmy jak labirynt czy plac zabaw, sprawiły, że zabrakło nam już sił na Park Owadów, inna sprawa że dzieciaki jakoś się do niego nie garnęły.
Pomysł budowy parku poświęconego mitologii był bardzo odważny, bo w dzisiejszych czasach nie jest to temat mogący wzbudzić masowe zainteresowanie. Jednak połączenie baśniowych opowieści i postaci z zabawą i rozrywką potrafi wciągnąć w świat greckich mitów każdego, nawet małych maniaków Gwiezdnych Wojen, Rycerzy Nexo czy Ninjago. Nasz 10-latek, który liznął tego tematu w podstawówce wysłuchiwał uważnie wszystkich nagrań i przeczytał każdą tablicę informacyjną. A to znaczy, że w Zatorze wykonano znakomitą pracę, jak najbardziej polecam więc to miejsce.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10 i 2 lata
Data pobytu
kwiecień 2018
ZATOR - Park Mitologii
Tańcząca Fontanna
Koń Trojański
Figury na wodzie
Cyklop
Ina

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.