Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
3.0
Żegiestów Zdrój to mała miejscowość zdrojowa na trasie Krynica - Piwniczna.  Początkowo widok z góry na Poprad i budowle usytuowane na stoku wzgórza jest imponujący. Jednak gdy podjedziemy bliżej okazuje się, że są to ruiny i niedokończone budowy! Miejscowość lata świetności ma dawno za sobą. Co prawda funkcjonują tu jeszcze jakieś ośrodki wypoczynkowe i  sanatoria, ale poza 1 są mało widoczne i chyba puste. My w każdym bądź razie poza grupą kolonijną  nie widzieliśmy tu nikogo - zdrój widmo! Nie ma tu już parku zdrojowego, ani typowego centrum, nie wiem czy można tu w ogóle coś zjeść? 
Są za to piękne widoki, można zejść schodkami w dół i pospacerować ścieżką nad Popradem, gdzie przed wojną na kamiennej plaża zażywano leczniczych kąpieli. Nieco dalej na tzw. Łopacie Polskiej (półwysep, na który zjazd autem jest na samym początku miejscowości) utworzono plażę czy raczej plażyczkę. Jest tam fajne boisko do siatki, miejsce na ognisko i piknik, ale plaża prezentuje się więcej niż skromnie. Po prostu wysypano trochę piasku na trawę, wycięto niewielkie przejście w krzakach,  aby był dostęp do wody i tam można się pochlapać na resztkach piasku i kamyczkach w Popradzie. To jest cała plaża. 
Obok prowadzi ścieżka ornitologiczna, polecana do przejścia na wiosnę, gdy ptaki intensywnie śpiewają.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Piękne położenie miejscowości
Widoki na Poprad
- Wady
Brak wszystkiego co powinno być w kurortach
Ruiny budynków
Wyludnienie
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Zdjęcie
Kościół i jeden z dawnych ośrodków wypoczynkowych
Plaża na Łopacie Polskiej
Dawny ośrodek wypoczynkowy i zrujnowane sanatorium (chyba)
Widok z plaży na Poprad

Komentarze

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 05-05-2013
Miejsce niespotykane, nieważne, że brakuje tego i owego. W zamian za te niedogodności znalazłam tam raj na ziemi.
Polecam wszystkim matkom z małymi dziećmi, przez cztery dni wiedziałam, że mój Karolek oddycha.
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1