Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.0
Pomysł na kolejny park tematyczny w Inwałdzie jest dość zaskakujący, ale w sumie ciekawy. Wykonanie jest staranne i  pracochłonne, ale efekt końcowy średni. Głównie przez brak możliwości oglądnięcia w pełni całego dzieła i pewną monotonię. 
Utworzony z roślin, kamyczków i alejek, obraz Jana Pawła II,  2 bazylik, gołąbka i napisu jest tak duży, że usypanie małej górki do jego oglądania jest kompletnym nieporozumieniem. Ktoś kto nie widział wcześniej zdjęcia  z lotu ptaka, z tak niskiej wysokości nie ma szans na rozpoznanie tego co widzi - obraz jest nieczytelny. 
Pozostaje więc  spacer alejkami. Urozmaicono je  tabliczkami z różnymi tekstami o papieżu  i z jego  wypowiedziami. Są to  dobrze dobrane, interesujące fragmenty, ale długo z dzieciakiem tego nie poczytaliśmy.  Na ogrodzeniach wiszą jeszcze duże zdjęcia, które warto oglądnąć, ale w środku ogrodu właściwie nic nie ma - tylko alejki. Ładne i kolorowe, ale chodzenie nimi dłużej niż parę minut jest pozbawione sensu, szczególnie, że w około pełno innych parków rozrywki dla maluchów, więc ogród jest raczej atrakcją na krótki czas.
Z infrastruktury turystycznej  obiekt  posiada fajną dużą wiatę z fontanną. Można tam przy stoliku zjeść papieską kremówkę czy napić się dobrej kawy. Poza tym przy alejkach stoją ławki.
Generalnie ogród  zdecydowanie wymaga zmiany w kwestii punktu widokowego. Ja chętnie spojrzałbym na cały obraz  z balonu - to dopiero byłaby atrakcja!
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
czerwiec 2015
INWAŁD - Ogród Jana Pawła II
INWAŁD - Ogród Jana Pawła II
Widok na obraz z górki
Wiata z fontanną
Punkt widokowy
Alejka z tekstami o papieżu

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.