Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
6.0
To tylko niespełna półkilometrowy odcinek spacerowy, a dostarcza niesamowitych wrażeń wzrokowych.  Okolica jest tak malownicza, że  gdzie nie spojrzymy  zachwyca przyroda oraz wkomponowane  w nią  budowle i zabytki. I nie ma znaczenia, że krajobraz ten w dużym  stopniu ukształtowali  ludzie przed kilkudziesięciu laty. Widok na zamki w Niedzicy i Czorsztynie jest niezapomniany, szczególnie przy odpowiedniej pogodzie.
Szkoda tylko że z zapory nie prowadzi jakiś ciekawy szlak czy  ścieżka przyrodnicza np. po sąsiednim wzgórzu.  Obecnie wizyta tu sprowadza się do przejścia tam i z powrotem. Niedawno bruk zapory został ozdobiony wielkim  malowidłem z efektem trójwymiarowości, przedstawiającym jakby wyrwę w zaporze i spadająca wodę na turbiny. Fajny pomysł, ale efekt jest znacznie lepszy na zdjęciach niż w rzeczywistości.  Nie zrobiło to na nas wielkiego wrażenia.
Na zaporze można też usiąść i coś przekąsić w rozkładanych barach  (polecam   węgierskie kołacze). Działa tu też jedyny  lokal  w okolicy, który jest czynny po zmroku - Bar Turbinka  - bardzo przyjemne miejsce. 
Z boku do poczytania  kilka tablic informacyjnych o przyrodzie  pienińskiej.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
sierpeń 2014
Zdjęcie
Zapora z oddali
Malowidło 3D
Zapora od strony Jeziora Czorsztyńskiego
Wspaniały widok na zamki

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.