Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.0
Mury zamku wspaniale wkomponowują się w piękny krajobraz Muszyny z rwącym Popradem.  Tak  to wygląda z dołu, bo niestety po wejściu na górę już nie.
Zamek okazuje się obecnie bardziej tarasem widokowym niż dawną warownią. Fragmenty, które przetrwały współcześnie nadbudowano, wyłożono deskami i dostawiono schody dla wygody oglądających dolinę Popradu. 
W murach jest wejście do  dolnej kondygnacji dawnej wieży, ale zakratowane i nie ma tam nic ciekawego.  Zabytek prezentuje się fatalnie i patrząc na zdjęcia malowniczej ruiny sprzed kilkunastu lat, wygląda jakby został oszpecony i odarty z charakteru podczas prace konserwacyjnych.
Badania archeologiczne wciąż są chyba prowadzone, bo kilka miejsc nakrytych było brezentem, więc może będzie tu jeszcze do oglądania coś więcej. 
Mimo wszystko i tak warto wejść na górę, bo widok jest super, a trasa prowadzi wygodną, leśną ścieżką spacerową, więc nawet maluch powinien sobie poradzić (nam zajęło to 10 min). Gorzej będzie z wózkiem, bo jest trochę schodów, choć łagodnych. Po drodze są wiaty i parę drobnych atrakcji typu kapliczka czy relikty gródka średniowiecznego. Nieco dalej źródło wody leczniczej.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
czerwiec 2014
Inne pozostałości warowni
Ścieżka spacerowa do zamku
Mury zamku zamienione na platformę widokową
Widok na Poprad z figurą NMP
Pozostałości zamku
Zgłoś naruszenie zasad w tej relacji Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 2 0

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.