Skomentuj relację

Małopolskie
foetus
foetus
21085
Ocena atrakcji
 
5.0
Skowronek to niewielkie, ale sprawiające bardzo pozytywne wrażenie kąpielisko położone na skraju lasu, mamy więc czyste powietrze i ładny widok. Było otwarte, mimo że parę godzin wcześniej przeszła wielka ulewa z burzą. Wstęp jest płatny (ok. 5 zł), a samochód zostawia się za darmo przed bramą ośrodka lub odpłatnie na jego terenie. Turyści otrzymują do dyspozycji bardzo fajną strzeżoną plażą z dużą ilością czystego piasku i strefą płytkiej wody dla maluchów. Są  też kamyczki, można więc budować  różniaste budowle. Jeśli ktoś nie lub piasku może się rozłożyć na trawie - miejsca jest sporo, a ludzi w sierpniowy weekend bardzo mało. Ośrodek posiada jeden budynek z kawiarnią na piętrze. Są tam fastfoody, wszelkiego rodzaju  napoje, w tym  kawa mrożona.  Przy plaży funkcjonuje boisko do siatki, a część kąpieliskowa oddzielona jest od reszty jeziorka cyplem. Za nim jest obszar, z którego korzystają wędkarze oraz chętni  na popływanie rowerem lub kajakiem. Niestety brak placu zabaw, ale i tak warunki do wypoczynku z dzieckiem bardzo dobre.
Dojazd jest słabo oznaczony, a ponieważ zalew leży z dala od centrum Alwerni trochę trudno tam trafić. Jadąc  w stronę Chrzanowa, w miejscu gdzie obok siebie są 3 skrzyżowania,  trzeba skręcić w prawo w ostatnią drogę i jechać za główną ok. 2,5 km na południe.

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
fajna piaszczysta plaża
ładna okolica
jest zaplecze gastronomiczno - rekreacyjne
- Wady
brak placu zabaw
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
sierpień 2012
Plaża z cyplem
Plaża
Część dla wędkarzy i do pływania sprzętem wodnym
Zgłoś naruszenie zasad w tej relacji Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 35 19

Komentarze

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 24-07-2014
Miejsce ladne oraz zadbane.Plaza jest czysta woda tez nie jest zla.Polecam wybrac sie tam w tygodniu bo w niedziele moze byc oblegane przez miejscowych plazowiczow :)Super miejsce dla wedkarzy oraz milosnikow rowerkow wodnych oraz kajakow. Warto zabrac ze soba prowiant, gdyz w zapleczu gastronomicznym mozna wydac fortune na fastfoody oraz zimne napoje.Uproszcze tylko mape dojazdu:jadac w strone Chrzanowa,nalezy skrecic w lewo w POREBIE ZEGOTY za zajazdem FLAMING (udajac sie droga do miejscowosci OKLESNA)Po zjechaniu z gorki zaraz na kocu lasu nalezy skrecic w lewo. Po przejechaniu kilkunastu metrow po prawej stronie ukaza sie wjazd do zalewu Skowronek.
O
Olka
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1