Skomentuj relację

Zdjęcie
Małopolskie foetusfoetus 8896
Ocena atrakcji
 
6.0
Park Mitologii jest częścią kompleksu Dinozatorland, nie ma więc potrzeby kupowania osobnego biletu, bo park oferuje pakiety łączące wstęp do kilku obiektów. Gdy chcemy spędzić w Zatorze cały dzień  najkorzystniej dla naszej kieszeni wyjdzie zakup najdroższego karnetu. Mamy wliczone w cenę wszystkie parki tematyczne (obecnie 4), a dziecko może bawić się do woli na czym chce w lunaparku. Do Parku Mitologii poszliśmy więc dopiero na godzinę przed zamknięciem, bo wcześniej trudno było wyciągnąć syna z wesołego miasteczka. 
Park zaskoczył nas bardzo pozytywnie swym wyglądem i oryginalnością, główna jego część leży bowiem na sporym stawie. Drugie zaskoczenie było już negatywne - zarząd parku oszukuje turystów i nakazuje odłączanie prądu na godzinę przed zamknięciem! Nie ma o tym informacji ani w parku,  ani na ulotkach, ani na stronie WWW. Tak więc część atrakcji nie działała. Były to ruchome posągi na wodzie, które tworzą różne scenki z mitologii. I niestety dla nas były one statyczne. Niektóre jednak pracowały na energię słoneczną i miały jej zapas, więc mogliśmy zobaczyć je w akcji oraz posłuchać dźwięków, na przykład zachwytów nad swoją osobą Narcyza.
Główna ścieżka  wiedzie wzdłuż brzegu jeziora na pomost. Oprócz mitycznych figur na wodzie w parku stoją też fragmenty architektury antycznej oraz słynny  koń trojański czy labirynt Minotaura. Oczywiście do konia można wejść, a w labiryncie pobłądzić. 
Wielką niespodzianką   jest  sposób w jaki zwiedza się park - gondolą o bezgłośnym napędzie, na której  odtwarzane są historie helleńskich bogów i herosów. Przez niecałe 20 minut można więc w spokoju i z bliska podziwiać wszystkie figury. Ich wykonanie jest bardzo dobre, część postaci stoi w dynamicznych pozach jak Herakles walczący z Hydrą, czy Demeter z Gigantem, większość posiada charakterystyczne atrybuty jak Syzyf pchający pod górę głaz czy też towarzystwo, jak  Hades  z trójgłowym psem Cerberem. Po rejsie wszystko to można obejrzeć jeszcze raz, spacerując po ścieżce oraz długim i szerokim pomoście. 
Obiekt posiada własną gastronomię, a przy niej plac zabaw  z 2 urządzeniami, jest więc tak jak powinno być.  
Na naszym 4-latku  park ten raczej nie zrobił wielkiego wrażenia - nie bardzo rozumiał to co widzi, poza tym był wymęczony  dinozaurami i lunaparkiem, ale i tak z zainteresowaniem oglądał niektóre figury, a także ryby z łódki,  biegał po labiryncie itp. Mnie i żonie park podobał się bardzo, choć nie mieliśmy czasu na dokładne oglądanie i  czytanie opisów.
Jest to coś nowego i niespotykanego, a posągi na wodzie prezentują się wspaniale.  Generalnie świetne miejsce na rodzinny wyjazd.  I tylko trudno mi zrozumieć to chamskie zagranie z wyłączaniem przedwcześnie prądu, mam nadzieję że w przyszłości nie będą tak robili... 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
niespotykana nigdzie indziej atrakcja
ciekawy rejs w ciszy, między antycznymi bohaterami
figury są ruchome
jest zaplecze gastronomiczne z placem zabaw
- Wady
odłączanie prądu, gdy park jest otwarty
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
sierpień 2012
Zdjęcie
Zdjęcie
Staw i fragment gondoli
Zdjęcie
00000
Zachód słońca nad stawem z figurami

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.