Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Fajna atrakcja była, niestety przestaje istnieć. Cytuję list pracowników za http://www.facebook.com/aquarium.krakow:

Aquarium i Muzeum Przyrodnicze oraz wszyscy jego mieszkańcy potrzebują pomocy. Z dniem 11 czerwca 2012 ponad 1000 zwierząt egzotycznych, w tym gatunki krytycznie zagrożone wyginięciem, będą musiały opuścić miejsce, które było ich domem przez prawie 5 lat. Dalszy ich los jest wielką niewiadomą, gdyż w Polsce praktycznie nie ma miejsca gdzie mogły by być one przeniesione. Sporą część naszej kolekcji stanowią okazy przywiezione z innych ogrodów zoologicznych, między innymi z powodu braku miejsca dla nich. Decyzją sądu Aquarium i Muzeum Przyrodnicze przestanie istnieć. Miejsce które jest ewenementem na skalę krajową, które jest bardzo dobrze znane krakowianom i nie tylko, miejsce z którego wszyscy wychodzą podekscytowani i bogatsi o wiedzę z zakresu przyrodniczego czy ochrony środowiska, z dnia na dzień przestaje istnieć. U podstaw takiego stanu rzeczy leżą kwestie, które mają się nijak do profilu działalności i misji Aquarium. Są to kwestie związane z biurokratycznymi formalnościami, które na drodze sądowej okazały się wystarczające aby zamknąć to miejsce. Aquarium i Muzeum Przyrodnicze oraz wszyscy jego mieszkańcy proszą o pomoc każdego dla którego miejsce to nie jest obojętne. Jedynym sposobem aby powstrzymać egzekucję, jest zmiana nastawienia osoby która złożyła wniosek do sądu, a mianowicie dyrektora instytutu systematyki i ewolucji zwierząt Pana doktora Zbigniewa Bocheńskiego. Prosimy każdego o wysłanie wiadomości do pana doktora, w której opiszecie czym jest dla was Aquarium i dlaczego uważacie że to miejsce powinno dalej istnieć. Adres mailowy pana doktora : bochenski@isez.pan.krakow.pl lub nr. Tel (12) 422 80 00. Może on odstąpić od wyroku sądu i tym samym sprawić, że to wyjątkowe, rodzinne i przyjazne dzieciom miejsce będzie mogło dalej prowadzić swoją działalność, którą bardzo wiele osób docenia i wręcz nie wyobraża sobie Krakowa bez Aquarium. Dziękujemy za wszelka pomoc. W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt na adres mailowy: promocja@aquariumkrakow.com
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10 lat
Data pobytu
maj 2012
QW

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.