Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Cyl Hali Śmietanowej to jeden z możliwych celów wycieczki po wyjeździe kolejką na Mosorny Groń. Żółtym szlakiem dojdziemy w około godzinę.
Po zejściu z Mosornego Gronia idziemy po prawie płaskim terenie, między drzewami można dostrzec Babia Górę. Po kwadransie pojawia się rozejście szlaków żółtego i niebieskiego.
Tutaj oraz kilkadziesiąt metrów dalej pod górę mamy trochę miejsc widokowych. Być może jest to dawna Hala Śmietanowa, która została zalesiona, bo las jest tu młody. Hali nie ma opisanej na szlaku, a w sieci można znaleźć różne lokalizacje.
Po wejściu w gęstszy las czeka nas porządna wspinaczka. Jest tu odcinek ok. 30 minutowy stromego podejścia, który może sprawić problemy. Jest dość forsowny, ale 5-letnie dziecko dało radę.
Na koniec ostatni odcinek, lasem lekko pod górę. Na tej wysokości (ponad 1200 m) można zaobserwować zmianę w szacie roślinnej.
Ukoronowanie szlaku to polanka zwana Cylem Hali Śmietanowej i jej skaliste fragmenty, czyli Bocianie Gniazdo. Panorama nie jest tak efektowna jak z Mosornego Gronia, ale przyjemna dla oka. Widać kilka pasm górskich i szczytów, sam rozpoznałem tylko Babią Górę.
Powrót tą samą drogą.
Trasę oceniam jako średnio atrakcyjną, ale wartą przejścia. Jest parę punktów widokowych i piękny górski las w różnych odmianach. Jej pokonanie daje satysfakcję, zwłaszcza dzieciakom, ze zdobycia trudnego szczytu. Nie polecam jednak wchodzić po deszczu. Na stromym podejściu może być niebezpiecznie.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 i 13 lat
Data pobytu
sierpień 2021
ZAWOJA - Cyl Hali Śmietanowej
Początkowy, płaski fragment szlaku
Rozejście szlaków żóltego i niebieskiego
Punkt widokowy za rozejściem szlaków
Młody las, dawna Hala Śmietanowa?
Odcinek pod górę
Widok z Cyla Hali Śmietanowej
Widok z Cyla na dużym przybliżeniu

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.